KulturaMDK

Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Literatura i dzieci

W dniu 19 listopada 2013 r. odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W Gminie Jasło wystartowało 13 recytatorów, 8 solistów i jeden zespół wokalny oraz zgłoszono 7 prac plastycznych z następujących szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 7 i SP nr 10 w Jaśle oraz SP w Opaciu.

Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Literatura i dzieci
Eliminacje przeprowadził Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Przedmiotem konkursu, który odbywa się w całym województwie podkarpackim jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji: NAJBLIŻSI. Jury w składzie: Anna Zalewska– animator kultury, kulturoznawca, Małgorzata Nowicka – pedagog, solista, laureatka ogólnopolskich konkursów wokalnych oraz Aneta Wszołek – pedagog, filolog polski postanowiło nominować do etapu rejonowego: w kategorii wiekowej klasy I – III recytatorów: Filipa Preisnera z SP nr 1 w Jaśle, Wiktorię Ignarską z SP nr 2 w Jaśle i Gabrielę Pabjan z SP nr 1 w Jaśle; solistów: Michała Witusika z SP nr 2 w Jaśle, Weronikę Dębską z SP nr 1 w Jaśle, Wiktorię Chłopek z SP nr 1 w Jaśle i Martynę Marszałek z SP nr 4 w Jaśle.
Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Literatura i dzieci
W kategorii wiekowej klasy IV – VI recytatorów: Joannę Harmatę z SP w Opaciu, Patryka Cholewiaka z SP nr 10 w Jaśle, Annę Zdebską z SP nr 10 w Jaśle oraz Katarzynę Preisner z SP nr 1 w Jaśle. W tej kategorii wiekowej do konkursu nie przystąpił żaden solista.
Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Literatura i dzieci

Nominowani będą reprezentować Gminę Jasło na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 25 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, skąd mogą zostać zakwalifikowani do ścisłego finału. Zgłoszone prace plastyczne przekazano bezpośrednio do WDK w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy powodzenia na dalszych etapach!
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x