Kultura

Finał VIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego

W dniu 5 marca 2014 roku Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach było gospodarzem finału VIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego. W konkursie tym wzięło udział 55 uczniów wyłonionych do finału po pierwszym etapie konkursu, który odbył się w grudniu 2013 r .

Finał VIII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego
Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy z języka angielskiego lub niemieckiego, które sprawdzały umiejętność pracy z tekstem, tworzenia krótkiej wypowiedzi użytkowej oraz zastosowania zagadnień leksykalno- gramatycznych odpowiadających rozszerzonemu poziomowi egzaminu gimnazjalnego. Zadania w kategorii języka angielskiego rozwiązało 38 uczestników, a w kategorii języka niemieckiego 17 uczestników.
W przedsięwzięciu tym wzięli udział uczniowie z szkół powiatu jasielskiego i dębickiego: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle oraz Gimnazjów z Błażkowej, Brzostku, Brzysk, Wróblowej, Kołaczyc, Sowiny, Sieklówki oraz Warzyc. Spotkanie to było okazją nie tylko do sprawdzenia wiadomości i umiejętności językowych biorących w nim udział gimnazjalistów, ale także wspólną zabawą i wymianą doświadczeń.
Oczekując na wyniki, wszyscy goście mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki współczesnej oraz oglądnąć występ anglojęzycznej grupy teatralnej z Liceum w Kołaczycach. Jury konkursu oceniło prace konkursowe i ogłosiło następujące wyniki:
kategoria języka angielskiego
I miejsce – Maja Piskało ( Gimnazjum nr 1 w Jaśle)
II miejsce – Małgorzata Wójcik (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)
III miejsce – Katarzyna Madejczyk ( Gimnazjum we Wróblowej)
IV miejsce – Witold Augustowski (Gimnazjum nr 4 w Jaśle)
Kategoria języka niemieckiego
I miejsce – Piotr Owsiak – (Gimnazjum w Warzycach)
II miejsce – Justyna Rogowska (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)
III miejsce – Natalia Cieciora ( Gimnazjum w Warzycach)
IV miejsce – Dominika Kurdziel (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci różnorodnych pomocy naukowych, które zostały ufundowane przez Burmistrz Kołaczyc Małgorzatę Salachę.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x