Kultura

Finał WOŚP w Jaśle: Na ulice wyruszyło ponad dwustu wolontariuszy

Ponad dwustu pięćdziesięciu wolontariuszy wyruszyło w niedzielny poranek na ulice Jasła, celem zbiórki datków w ramach odbywającego się dziś 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP w Jaśle: Na ulice wyruszyło ponad dwustu wolontariuszy (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Podobnie, jak w latach ubiegłych organizatorzy Jasielskie Stowarzyszenie Consensus wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle przygotowali dla mieszkańców powiatu jasielskiego, oprócz zbiórki atrakcyjne koncerty i licytacje na płycie jasielskiego Rynku. Cel najbliższej zbiórki – “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
Scena na Rynku „stanęła” już w sobotni wieczór. To na niej odbędą się licytacje i koncerty (fot. Krzysztof Czekaj, Jaslonet.pl)
Szczegóły na plakacie
– Fundacja nie będzie się koncentrować na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali na wyposażaniu ich w najbardziej elementarne urządzenia medyczne. W tym zakresie działać musi utrzymywany przez nasze państwo system. Misją Orkiestry jest skuteczne wsparcie tego systemu poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia, poprzez podnoszenie standardu opieki nad najmłodszymi pacjentami. Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz trzeci postanowiła zagrać dla geriatrii. Podobnie jak przed rokiem deklarujemy sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowopowstających oddziałów geriatrycznych, a także cały czas dbać będziemy o te już istniejące- mówią Organizatorzy.
Na godzinę czternastą na jasielskim Rynku zaplanowany jest pokaz ratownictwa, na piętnastą pierwszy koncert. Dla publiczności wystąpi zespół „Paradise Hills”, następnie „Snailkill”, a o siedemnastej „Humanoid”. Na godzinę osiemnastą zaplanowany jest koncert jednej z gwiazd wieczoru – „Sztywny Pal Azji”.
Od 19:30 na scenie usytuowanej na płycie Rynku odbywać będą się licytacje przedmiotów przekazanych na aukcję, a o 20:00 tradycyjnie już odbędzie się „światełko do nieba”. Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy koncert zespołu „ Kobranocka”.
Patronat medialny nad 23. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy objął m. in Portal Jaslonet.pl. W lewej części serwisu przygotowaliśmy dla naszych Czytelników aktualny licznik wskazujący kwotę, którą udało się już zebrać w dniu dzisiejszym. – Pierwsze zliczanie puszek planujemy na godzinę szesnastą. Wówczas na bieżąco będziemy informować o kwocie, którą udało się zebrać – mówią Organizatorzy.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arson
Arson
2024 lat temu

Piękna impreza, super zespoły będą!!!

:)
:)
2024 lat temu

Jak by zbierało Jasielski szpital dla siebie to bym dał nawet 10zł!

darserca
darserca
2024 lat temu

Jestem kolegom Jurka Owsiaka i wiem ze to jest dobry człowiek.. te afere z Owsiakiem to czarni podkręcają , bo krew ich zalewa , że tyle szmalcu im przechodzi między palcyma

antykler
antykler
2024 lat temu

moim zdaniem dla mieszkańców miasta ważniejszy jest „Noworoczny Dar” bo wspieramy swój region a nie cudzy, ale nie uilega watpliwosci, ze z wospu tez Jasło coś dostało. NA wośp wszyscy!!!!

Szczesliwa mama
Szczesliwa mama
2024 lat temu

Ja mam trochę inne zdanie. Rok temu urodziła mi się córeczka, która była wcześniakiem. Potrzebowała być w inkubatorze. 2 były zajęte a ona trafiła do 3 który był zasponsorowany przez WOŚP.

ewa
ewa
2024 lat temu

Do darserca – popieram i zgadzam sie z Toba w 100%.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x