r e k l a m a
Kultura

Franciszkanie zapraszają w Wigilię na “żywą szopkę”

W Wigilię, jak co roku Franciszkanie wraz z młodzieżą zapraszają na parking przy kościele św. Antoniego, na tradycyjnie odbywającą się żywą szopkę.

Żywa Szopka u Franciszkanów (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Bożonarodzeniowa żywa szopka rozpocznie się wspólnym kolędowaniem od 20:30, które potrwa do godziny 21, kiedy to rozpocznią się jasełka. O godzinie 22:00 odprawiona zostanie pasterka dla dzieci i ich rodziców. Dwie godziny później w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się tradycyjna pasterka.
(kliknij, aby powiększyć)
Franciszkanie, dla wszystkich dzieci oraz gości przygotowali liczne atrakcje, który są żywe zwierzęta m.in. owce i osiołek, który co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, głównie dzieci.
Przy szopce zebrani będą mogli wspólnie pokolędować i dzielić się opłatkiem. Całe to wydarzenie ma na celu wprowadzenie mieszkańców Jasła w tajemnicę przyjścia na świat Zbawiciela, Jezusa Chrystusa i odtworzenie tego momentu, tak jak miało to miejsce 2000 lat temu.
Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu Telewizja Jasło od godziny 21:00, prowadzić będzie transmisję na żywo.
(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucynka
Lucynka
2023 lat temu

A kto wie jak to było 2000 lat temu?

Jozef
Jozef
2023 lat temu

ja wiem 😛
Na wiejskiej tez jest szopka…

józiek
józiek
2023 lat temu

Do Józefa,z tą szopką na wiejskiej to wiadomo

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x