r e k l a m a
JDKKultura

Galeria JDK zaprasza: Malarstwo Wiesława Nadymusa

Wernisaż wystawy malarstwa Wiesława Nadymusa odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 18 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie będzie okazją do poznania artysty, zapytania go o pasje i inspiracje.

Galeria JDK zaprasza: Malarstwo Wiesława Nadymusa
Urodzony w 1960 roku w Mrukowej koło Nowego Żmigrodu ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (1975-1980), a następnie – z wyróżnieniem – Wydział Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Przed rozpoczęciem studiów przez rok (1980-81) był instruktorem ds. plastyki w JDK.
W roku akademickim 1986/87 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie mieszka i tworzy w Bolesławiu koło Olkusza. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, grafikę i rzeźbę. Zajmuje się także aranżacją wystaw oraz projektowaniem komputerowym.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Można je było także oglądać na pięciu wystawach indywidualnych i ośmiu zbiorowych m.in. w: Danii, Niemczech i Francji, a w Polsce – w Olkuszu, Nowym Sączu i Nowym Targu. W roku 1980 miał wystawę indywidualną w JDK.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x