KulturaMDK

IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami

W dniu 3 grudnia 2013 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z Jasła i Powiatu Jasielskiego PRO-SCENKI 2013.

IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami
W Przeglądzie udział wzięło 5 grup teatralnych działających w szkołach: Gimnazjum nr 1 w Jaśle (spektakl „Całkiem sam”, scenariusz i reż. uczniowie), Gimnazjum nr 2 w Jaśle (spektakl „Możesz wybrać”, reż. Katarzyna Barzyk), Gimnazjum w Bieździedzy (scenariusz i reż. Agata Ochałek-Skałba), Gimnazjum w Kołaczycach (reż. Dorota Maciejowska-Buda) i Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach (reż. Grażyna Żygłowicz).
IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami
Jury w składzie: Małgorzata Piotrowska – wicedyrektor MDK w Jaśle, instruktor teatralny, Iwona Byczek – Inspektor Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle, koordynator Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Anna Zima – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle oraz Łukasz Gliwa z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle postanowiło szczególnie wyróżnić przedstawienia przygotowane przez gimnazjalistów z Bieździedzy i licealistów z Kołaczyc. Obie prezentacje oprócz treści profilaktycznych prezentowały wysoki poziom artystyczny, umiejętności aktorskie uczniów i kunszt reżyserski prowadzących teatry.
IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami
Podziękowania za prezentacje wręczali: Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle oraz jurorzy. Wyróżnione spektakle będzie można niebawem obejrzeć w TV Jasło. W finale przeglądu wystąpił Lech Dyblik, polski aktor filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Aktor przedstawił program o charakterze profilaktyki uzależnień pt. „Kuszenie śmierci”, w którym opowiedział słowem i gitarą historię swojego trudnego życia, niepozbawionego upadków spowodowanych chorobą alkoholową. Program został sfinansowany przez Urząd Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami
Przegląd PRO-SCENKI odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle już po raz dziewiąty. Przez minione lata gościliśmy na naszej scenie wielu zdolnych uczniów i profesjonalistów, którzy w swoich wypowiedziach poruszali tematy związane z codziennymi problemami nastolatków i konsekwencjami niewłaściwych wyborów.
IX Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich za nami
Mamy nadzieję, że udział w Przeglądzie chociaż w jakimś stopniu pomoże młodym ludziom w podejmowaniu roztropnych decyzji i kształtowaniu właściwych przekonań.
Tegorocznym wyróżnionym i wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności i kreatywności oraz odwagi w podejmowaniu trudnych tematów.
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x