r e k l a m a
KulturaMBP

Jajecznica z móżdżkiem i inne obrzydliwości

Co takiego jest w książkach Grzegorza Kasdepke, że lubimy je czytać? – zastanawiała się młodzież z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Jajecznica z móżdżkiem i inne obrzydliwości
Tematem rozmów klubowiczów miały być głównie dwie książki Grzegorza Kasdepke Kiedy byłem mały oraz Serce i inne podroby. Jednak każdy z uczestników spotkania, które odbyło się 20 maja 2013 roku, przyniósł swoją ulubioną lekturę tego autora i starał się przekonać do jej przeczytania kolegów i koleżanki. Najwięcej zwolenników miała książka Serce i inne podroby. Według Martynki : książka jest fajna i śmieszna, bo dziadek Felka gotuje mu różne dziwne potrawy takie jak jajecznica z móżdżkiem, a Ola dodała: te potrawy są obrzydliwe! W książce jest mnóstwo przepisów na potrawy z podrobów i to urozmaica fabułę. Na drugim miejscu była Kacperiada. Karolinę i Karola zachwyciło opowiadanie o Kacprze który udawał głuchego oraz sposób rozwiązania tego problemu przez jego rodziców, którzy postanowili sprzedać uszy Kacpra, dając ogłoszenie w gazecie.
Jajecznica z móżdżkiem i inne obrzydliwości
Mniejszą popularnością cieszyła się książka Kiedy byłem mały… Mateusz uznał, że książka jest nudna i nieciekawa, a chłopcy z którymi przyjaźnił się autor w dzieciństwie są niegrzeczni, bo rzucają kamieniami. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że głównym atutem książek Grzegorza Kasdepke jest poczucie humoru oraz, że książki te stanowią świetną lekturę nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.
Jajecznica z móżdżkiem i inne obrzydliwości
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x