JDKKultura

Jasełka w JDK

Jasełkami „Po górach, po chmurach” rozpoczęły się ferie z Jasielskim Domem Kultury. W poniedziałkowe popołudnie (20 stycznia) młodzi wykonawcy „Sceny Słowa”, zespół wokalny Fermata i soliści JDK przybliżyli dzieje powstania świata oraz narodziny Pana Jezusa.

Jasełka w JDK
W tym widowisku słowno – muzycznym nie mogło zabraknąć wędrujących od domu do domu kolędników, którzy stali się narratorami i uczestnikami religijnych oraz historycznych wydarzeń. Jasełka rozpoczęła rozmowa Adama z Bogiem, który poprosił Stwórcę o towarzyszkę życia. W ten sposób z żebra Adama powstała Ewa. Pierwsi rodzice na skutek podszeptów szatana, popełniają pierwszy grzech, przez co zostają wygnani z raju i stają się śmiertelnikami. Później, aby odkupić grzech pierwszych rodziców, zostaje zapowiedziane przyjście Zbawiciela. Do dzieciątka Jezusa udali się z pokłonem kolędnicy, Trzej Królowie oraz pastuszkowie. W dotarciu do celu usiłowały im przeszkodzić diabły.
Jasełka w JDK
Widowisko przeplatane było kolędami i pastorałkami, które podkreślały świąteczny charakter wydarzenia. Wesołe przekomarzania kolędników z pastuszkami oraz aniołami i Adamem, a także szybko tocząca się akcja przypadła do gustu publiczności, która gromkim brawami nagrodziła młodych wykonawców.
Młodzież przygotowały Helena Gołębiowska i Ewa Grzebień, scenografię Anna Brożyna, oświetlenie i nagłośnienie Dariusz Myśliwiec i Sławomir Gołębiowski.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x