Kultura

Jasielska Scena Rockowa II już w piątek!

Zapraszamy wszystkich na rockowa imprezę, która odbędzie się 8 lutego 2013 w hali Mosiru w Jaśle pod tytułem „Jasielska Scena Rockowa II”. Pierwsze edycja, która odbyła się w nieistniejącym klubie Europa okazała się sporym sukcesem.

Jasielska Scena Rockowa II już w piątek! nz. Adam Pucykowicz z zespołu Krusher (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
10 zespołów i blisko 500 osobowa publiczność. Organizatorzy dziękują za wsparcie Mosiru w Jaśle, Stowarzyszeniu „Kultini”, MDK Jasło oraz Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Renoma. Zaczynamy o godzinie 17:00 – zapraszamy.
Vermillion – Grupa muzyczna pochodząca z okolic Jasła, powstała 13 marca 2010r. Tworzymy muzykę z pogranicza thrash metalu i metalcore-u. Posiadamy w naszym repertuarze zarówno własne utwory jak i covery. Podczas swojej prawie trzyletniej działalności zagraliśmy na kilkunastu koncertach m.in. na „Motosobótkach” gdzie dzieliliśmy scenę z zespołem Maska, kilku Zlotach Motocyklowych im. Hubala, na imprezach organizowanych przez Jasielski Dom Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, a także wielu innych organizowanych przez nas koncertach. Skupiamy się głównie na tworzeniu własnej muzyki oraz szlifowaniu istniejących już utworów. Mamy do zaoferowania dawkę ciężkich, dynamicznych brzmień oraz ekscytującej zabawy. Band liczy 5 członków, pomimo indywidualności w składzie panuje bardzo wyraźne zgranie. Tworzenie muzyki sprawia nam przyjemność, a koncertowanie ogromną satysfakcje.
Więcej informacji
Hornblend – powstał pod koniec 2011 roku i przez ten czas zespół zagrał kilkanaście koncertów w Jaśle i okolicach. W sierpniu ubiegłego roku wraz z JDK zorganizował „Koncert za (5) zeta”, zakończony dużym sukcesem. Drugim ważnym wydarzeniem w historii zespołu to support krakowskiej grupy Vallium w jasielskim klubie Sepia. Hornblend to połączenie energetycznego rocka i metalu, aktualnie skład zespołu różni się nieznacznie od pierwotnego za sprawą nowej wokalistki. http://www.youtube.com/watch?v=unzye3fPcBg Humanoid powstał w Jaśle w maju 2010 roku. Muzyka jaką wykonujemy to mieszanka wielu stylów ocierających się o ogólnie rozumiana muzykę rockową. Nasze utwory zawierają zarówno mocne, selektywne gitarowe riffy, jak i melodię oraz klimat a wszystko to zwieńczone intensywnym wokalem! Zespół jest aktywny koncertowo; dzielił scenę min. z Closterkeller, Mordor, Crimfall, Stanem Borysem, Neolith, Absynth, VooDoo, Black Jack i wieloma innymi. Właśnie zakończyliśmy nagrywanie naszej pierwszej EP’ki – „Granice Umysłu” zawierają 6 autorskich utworów. Promocji wydawnictwa towarzyszą liczne koncerty, Humanoid wystąpił ostatnio m.in. w krakowskim klubie KotKarola, sanockiej Ruderze, jasielskiej Sepii czy w Clubhouse Head Hunters MC w Stalowej Woli. Ponadto w sierpniu 2012 roku zostaliśmy zespołem miesiąca w plebiscycie organizowanym przez DBZ Guitars.
Więcej informacji
Tug Boat – Pochodzimy z Jasła i jesteśmy gotowi zrobić wielkie zamieszanie na scenie muzycznej. Zespół powstał w 2007 roku. Naszym największym osiągnięciem jest to, że chwytając za instrumenty jesteśmy w stanie oderwać się zupełnie od rzeczywistości i, tym samym, przekazać tą energię dalej. W zamian otrzymujemy ją ze zdwojoną siłą. Fakty: ponad 100 zagranych koncertów i festiwali na terenie całej Polski, I miejsce podczas Festiwalu Liga Rocka w Jeleniej Górze w 2012 roku, II miejsce podczas Festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie w 2012 roku, LP „Krucha Konstrukcja Umysłowa” – 2009 rok, EP „W Cieniu Niepamięci” – 2010 rok , EP „Koan – Trochę Odwagi W Płynie” – 2012 rok
Więcej informacji
MINDFIELD – Są piątką osób, które mają wspólną pasję. Mimo iż każdy z nich ma inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie – to właśhere you arenie dzięki temu, że ich styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków.W miesięczniku Top Guitar napisano: „…porządny kawał energetycznej, ale i klimatycznej muzyki zagranej iście „po amerykańsku” , przywodzący na myśl takie nazwy jak TOOL, MACHINE HEAD, GODSMACK i A PERFECT CIRCLE…” Przez dwa lata działalności nagrali „Snap Of Fingers EP” i zagrali ponad pięćdziesiąt koncertów. Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach – np. Trzeci Program Polskiego Radia.Zagościli również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak „Top Guitar”, „Gitarzysta” itd. Zostali również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu „Projekt studio”, który w całości poświęcony był ich twórczości. Jak dotąd mieli okazję zagrać z Comą czy Acid Drinkers oraz dzielić scenę z m.in. Proletaryatem, Totentanzem, Kazikiem, Oddziałem Zamkniętym, Hurtem, Indios Bravos, Habakukiem czy choćby Pneumą.W tym momencie zespół nagrywa swój Debiut LP – który pojawi się końcem sierpnia.
Więcej informacji
KRUSHER – ekipa związana z ta grupa muzyczną jest inicjatorem wielu koncertów na terenie miasta Jasła. Dzięki tym działaniom w Jaśle zagrały takie zespoły jak: Kat&Roman Kostrzewski, Closterkeller, Tim Ripper Owens ex Judas Priest, Skyforger z Łotwy, Crimfall z Finlandii, Ploretaryat, Happysad, Totentanz i wielu innych,. Obecnie zespół siedzi w studio i klepie ścieżki do nowego longplay’a.
Więcej informacji
Początki SOUNDSCAPE datują się na rock 2008, kiedy to pomysłodawca, główny kompozytor i gitarzysta Krzysiek Siryk (Sacrum, ex-Ciryam) postanowił powołać do życia własny projekt muzyczny oscylujący w rejonach Rock Metal Progressive. Z czasem szeregi SOUNDSCAPE zasilił były kolega z zespołu z czasów garażowych perkusista Mariusz Bieniasz. W tym składzie w roku 2009 nagrane zostały pierwsze materiały demo z piosenkami, który miałyby ukazać się na debiutanckiej płycie. Po miesiącach prób i szlifowania warsztatu i materiału do składu dołącza basista Tomasz Marmol, drugi gitarzysta Łukasz oraz po długich poszukiwaniach właściwego frontmana Krzysiek Dybaś.W maju rocku 2010 SOUNDSCAPE wchodzi do Other Studio w celu rejestracji pierwszego długograja. Dnia 12.10.2012 ukazuje się internetowo pierwszy singiel „The Calling” w wersji „Advanced Mix”. Zespół SOUDSCAPE przygotowuje się do wydania płyty oraz do nadchodzących koncertów.
Więcej informacji
Lord Qiuu – DJ, producent i kompozytor muzyki elektronicznej z Jasła. Tworzy i gra w nurtach electro house’u, dubstepu i drum’n’bassu. Od siedmiu lat prowadzi audycję Club Realm. Aktualnie pracuje nad albumem Svarog, którego muzyka poświęcona jest panteonowi słowiańskiemu.
Więcej informacji
(AP)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
what
what
2024 lat temu

Ale w piątek 8 lutego jest mecz siatkarzy na hali MOSiR:D czy to będzie w czasie koncertu czy jak?

olo
olo
2024 lat temu

koncert będzie na małej hali.

qwerty
qwerty
2024 lat temu

Czy bilety będzie można kupić przy wejściu?

qwerty
qwerty
2024 lat temu

ok dzięki 🙂

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x