Kultura

Jasielskie Forum Rozwoju Gospodarczego

Miasto Jasło już po raz drugi zainicjowało organizację branżowego spotkania gospodarczego z wiodącymi przedsiębiorstwami działającymi w Jaśle. Tym razem zainteresowani jasielscy przedsiębiorcy reprezentujący odpowiednie branże mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami Lotos Infrastruktura S.A. oraz firm działających na terenie dawnej rafinerii.

Jasielskie Forum Rozwoju Gospodarczego
– Jasielskie Forum Rozwoju Gospodarczego jest odpowiedzią na zgłaszaną przez naszych przedsiębiorców potrzebę wzajemnego poznania i nawiązania lokalnych kooperacji, które mogą służyć stymulowaniu rozwoju gospodarczego miasta Jasła i regionu jasielskiego – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dziewięciu firm działających na terenie dawnej rafinerii: Lotos Infrastruktura S.A., Lotos Asfalt Sp. z o.o., Lotos Serwis Sp. z o.o., POLWAX S.A., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o., Orion Engineered Carbons Sp. z o.o., Zakład Rafineryjny Jasło Sp. z o.o., IZOHAN Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Karabela” Sp. z o.o. Rozmowy na temat możliwości nawiązania współpracy z nimi podjęło 14 jasielskich firm.
– Z propozycją zorganizowania spotkania przedsiębiorców zwrócił się do nas Burmistrz Miasta Jasła – Andrzej Czernecki. Uznaliśmy, że to ciekawa inicjatywa, a samo spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że może ono zaowocować w przyszłości wzajemną współpracą pomiędzy uczestnikami Forum – mówi Robert Bialik, prezes Zarządu Lotos Infrastruktura S.A.
Okazane przez przedsiębiorców zainteresowanie uczestnictwem w zorganizowanych dotychczas spotkaniach, które miały miejsce w Nowym Stylu i Lotosie, wskazuje na potrzebę kontynuacji cyklu spotkań w ramach Forum. Miasto już planuje organizację kolejnego spotkania gospodarczego.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x