r e k l a m a
KulturaMBP

Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!

Mamy rekord we wspólnym czytaniu! 30 września 2014 r. 724 jaślan na pół godziny zatopiło się w lekturze, bijąc tym samy rekord warszawskiego Big BookFestivalu! Gratulujemy i dziękujemy, że czytacie!

Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!
Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, na zaproszenie organizatorów, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i Jasielskiego Domu Kultury, odpowiedzieli przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji kultury, duchowni, strażacy, policjanci,członkowie klubów, a przede wszystkim dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie jasielskich szkół oraz wielu jaślan, którym bliskiej jest czytanie.
Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!
Na dany znak wszyscy zaczytali się w ulubionych i ważnych dla siebie książkach: była „Alicja w Krainie Czarów”, „Harry Potter” i „Władca Pierścieni”, ale też „Legendy Formuły 1”, „Filozofia wina” czy „Hubal i Hubalczycy”. Przewodnicząca Rady Miejskiej Jasła Elżbieta Bernalczytała „Mściciela” Fryderica Forsytha, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Leszek Znamirowski „Smak zdrowia”, Komendant Powiatowy Policji Andrzej Wędrychowicz wybrał „Humor o policjantach”, a Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej „Uwikłanie” Miłoszewskiego.
Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!
Skarbnik Miasta Jasła Jacek Borkowski czytał „Malowanego człowieka”, Wojciech Piękoś ze Starostwa Powiatowego przyniósł ze sobą „Traktat o tolerancji” Woltera, Dyrektor Caritasu, ks. dr Marian Putyra wybrał „Melancholię” Kępińskiego. Były też lektury z akcentem jasielskim – Mariusz Świątek z Muzeum Regionalnego czytał wydaną w 1916 r. książkę jaślanina, W. Steinhausa „Pamiętnik legionisty”. Najmłodsza uczestniczka wydarzenia, półroczna AlinkaDybaś, czytała wraz z mamą o przygodach„Tosi”.
Jaślanie pobili rekord we wspólnym czytaniu!
Wisienką na rekordowym torcie był wykład prof. dr. Hab. Kazimierza Ożoga o polszczyźnie starszej i najmłodszej. Gość specjalny podkreślał, że to właśnie czytanie kształtuje nasz język i wpływa na to, jaką polszczyzną się posługujemy. Widok czytającego człowieka jest piękny – powiedział – bo jest w nim pasja poznawania, bycia ze sobą i z drugim człowiekiem. Odnosząc się do najmłodszej polszczyzny, która jest pełna emocji i skłonna do zabawy, przytoczył wiersz swojego autorstwa, którego puenta okazała się również świetnym podsumowaniem akcji – ja wymiękam, to po prostu masakra i fest sympaimpra!
Impreza Czytamy Razem! odbyła się w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy. Partnerem wydarzenia jest Jasielski Dom Kultury.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x