r e k l a m a
Kultura

Jasło – miasto snów? Przekonują do tego Marcin Rąpała i Michał Pac

Do tego, że mamy zdolnych jaślan nie trzeba nikogo przekonywać. Kolejnym przykładem potwierdzającym te wnioski jest opublikowana w poniedziałkowy wieczór zapowiedź dokumentu „Urodzeni w Mieście Snów 2”, czyli kontynuacji rozpoczętego w 2010 roku przez Marcina Rąpałę i Michała Paca projektu.

Prolog filmu po raz kolejny pozytywnie zaskoczył. Dokument reżyserii młodego jaślanina Marcina Rąpały będzie opowiadał historię ludzi, którzy pomimo różnych przeszkód wciąż szlifują swoje zdolności biegnąc w stronę najpiękniejszych marzeń. – Zamieszczona w Internecie w poniedziałkowe południe zapowiedź filmu jest dopiero czubkiem góry lodowej, bo mamy wciąż kilkadziesiąt pomysłów na minutę – mówi Marcin, jeden z twórców projektu.
Kontynuacja zamysłu „Sajana”

Jasło – miasto snów? Przekonują do tego Marcin Rąpała i Michał Pac
Jednym z marzeń 25-letniego Tomasza „Sajana” Tuleji było stworzenie utworu opisującego to, że pomimo wielu trudności, w Jaśle, mając determinację, można wiele osiągnąć. Jasielski raper zmarł w marcu 2010 roku po długotrwałej walce z chorobą, a w październiku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się premiera pierwszej części  „urodzonych”.
15-minutowy dokument muzyczny rozpoczyna się krótką prezentacją centrum miasta Jasła. Następnie, w ustalonej w scenariuszu kolejności prezentują się grupy miejscowych pasjonatów. Wszystko łączy muzyka jasielskich twórców, spora ilość efektów i nieraz przekontrastowane, intensywne kolory. Każdy z bohaterów ma bardzo krótką chwilę do zaprezentowania siebie i swojej pasji.
Twórcy pracują nad pełną wersją filmu
Jak zdradził nam Marcin Rąpała, wciąż trwają zdjęcia do pełnej wersji „Urodzonych w Mieście Snów”. – Myślę, że przez cały rok będzie można obserwować prace nad drugą częścią naszego filmu. Projekt jest wciąż otwarty, dlatego mam nadzieję, że będą pojawiać się nowe postacie prezentujące swoje pasje i poczynania – mówi reżyser filmu.
Jasło ma młodych zdolnych ludzi
Główną rolę w prologu filmu odebrał jaślanin Andrzej Polar, który na co dzień pasjonuje się wyczynową jazdą na rolkach. Gościnnie swoje umiejętności pokazał także Dominik De Man Czech oraz bracia Hubert i Patryk Bełtkiewicz, którzy w wolnym czasie szlifują wyczynową jazdę na BMX-ach, co także jest mocno nakreślone w zapowiedzi filmu.
Urodzeni w Mieście Snów 2, nz. Andrzej Polar i Paweł Chajec
Projekt jest wciąż otwarty, dlatego jeśli posiadasz jakąś pasję, którą chciałbyś zaszczepić jaślan lub zaprezentować im swoje umiejętności, twórcy filmu proszą o kontakt mailowy: dpd@sielsky.pl
Patronat medialny nad drugą częścią „Urodzonych w Mieście Snów” objął m. in Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marl
marl
2023 lat temu

good job

Jaślanin
Jaślanin
2023 lat temu

Urodzeni w mieście bezrobocia

TxT
TxT
2023 lat temu

urodzeni w miescie emerytow i rencistow.

nowy_w_Mieście
nowy_w_Mieście
2023 lat temu

„Podziwiam” osoby, które trolują i się „wypowiadają” nie oglądając uprzednio filmu. Sam go jeszcze nie widziałem i dopóki go nie zobaczę dopóty nie napiszę nic na jego temat. Ogólne złośliwe uwagi nic nie wnoszące do tematu jak : miasto bezrobocia, emerytów itp… tylko mącą. Po co robić wokół tego tematu negatywną otoczkę. Nie przeczę że nie ma w mieście problemów – w jakim ich nie ma! Jak się nie podoba to naprawdę nikt Was tu na siłę nie trzyma. Pozdrawiam

...
...
2023 lat temu

dobry pomysł:)

Metzgera
Metzgera
2023 lat temu

Jaślanin i TxT może Wy coś zaprezentujecie, może macie jakieś zdolności oprócz narzekania ???
Czekamy

Szpok
Szpok
2023 lat temu

nie zapomnijcie o Szpaku ;D

kibic
kibic
2023 lat temu

Zwiastun nie powala na kolana. Ludzie luzujcie.

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x