JDKKultura

Jasło w oczach dzieci

Kinga Czerwińska, uczennica I klasy Gimnazjum nr 2 w Jaśle z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle zdobyła nagrodę specjalną oraz pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w VIII Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Jasło kolorami malowane”. Konkurs został zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury, a jego rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 listopada br.

Jasło w oczach dzieci
Temat tegorocznego Przeglądu nie jest przypadkowy. W przyszłym roku przypada bowiem 650 rocznica nadania praw miejskich Jasłu. – Chcemy pokazać nasze miasto oczami dzieci. A sądząc po pracach, jakie zostały nadesłane na konkurs – Jasło jest piękne i kolorowe – mówi Ewa Kusiak, instruktor plastyki w JDK, koordynator konkursu. – Wśród prac najczęściej pojawiają się: glorietka oraz fontanna w Parku Miejskim. Prace są bardzo kolorowe, widać duże zaangażowanie dzieci w ich wykonanie, bo one malują to, co widzą i jak widzą – dodaje E. Kusiak.
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 242 prace z 31 placówek powiatu jasielskiego. Jury w składzie: Katarzyna Gądek, Anna Brożyna i Ewa Kusiak przyznało łącznie 14 nagród oraz 17 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe: klasa od I do III, od IV do VI oraz szkoły gimnazjalne). – Poziom tegorocznych prac był bardzo różny. Ale przeważają ładne, dokładnie i estetycznie, a przede wszystkim samodzielnie wykonane prace, na co zwracamy szczególną uwagę – podsumowuje jurorka.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy w VIII Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Jasielski Dom Kultury oraz SKOK Jaworzno oddział w Jaśle. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele plastyki.
Prace będzie można obejrzeć do 24 listopada br. w Galerii JDK. Zostaną także wykorzystane na wystawach okolicznościowych, towarzyszących jubileuszowi Jasła.
***
Nagrodzeni:
Kategoria I (kl. I – III szkoły podstawowe): Martyna Kaszowicz kl. III – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle, Patryk Kamiński– kl. II Szkoła Podstawowa w Dobryni, Patrycja Buba – kl. II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, Emilia Kuczała – kl. II Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Kacper Sokołowski – kl. III Szkoła Podstawowa w Zarzeczu.
Kategoria II (kl. IV – VI szkoły podstawowe): Szymon Rybka – kl. IV Szkoła Podstawowa Nr 6 w ZSM Nr 1 w Jaśle, Natalia Tomkiewicz – kl. IV Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle, Oliwia Jarecka – kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Dominika Szkolnik – kl. V Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Kategoria III (gimnazja): Kinga Czerwińska – kl. I Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, Kamil Polak – kl. III Gimnazjum ZS w Szebniach, Natalia Jędryczka – kl. I Publiczne Gimnazjum w Cieklinie, Patrycja Świszcz – kl. I Gimnazjum ZS w Warzycach, Magdalena Reczek – kl. II Gimnazjum w Skołyszynie.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x