JDKKultura

Jubileuszowy koncert „Na nutę kantyczek”

Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się XX jubileuszowy koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Na scenie JDK zaprezentuje się łącznie 25 wykonawców (zespoły i soliści), zwycięzcy grudniowych eliminacji.

Plakat
Do dwudziestej edycji konkursu zgłosiło się łącznie ponad 130 uczestników (solistów i zespołów) we wszystkich grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Jury oceniało występy w trzech kategoriach: zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne oraz soliści. Podczas eliminacji, które odbyły się w połowie grudnia ubiegłego roku, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału najciekawsze – jej zdaniem – prezentacje. Dokonując oceny, jury brało pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, wykonanie tradycyjnych, polskich kolęd, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Konkurs „Na nutę kantyczek” jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.
Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” organizowany jest przez Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Sieć Sklepów MPM z Jasła.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x