JDKKultura

Jubileuszowy koncert w JDK

W sobotę (21 grudnia) o godz. 17.30 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, odbędzie się jubileuszowy koncert zespołów Mindfield i Krusher. Pierwszy z nich będzie świętował 5 – lecie działalności, drugi, okrągłą 10. rocznice istnienia.

Zapowiedź koncertu
Koncert zostanie zarejestrowany na potrzeby wydawnictwa DVD. Oba zespoły zapowiadają przygotowanie szczególnych setów koncertowych z wieloma niespodziankami. Na końcu Krusher i Mindfield połączy siły by zagrać wspólnie kilka utworów. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie na Jasielskiej Scenie. Podczas koncertu jubileuszowego muzycy zaprezentują kilka swoich nowych utworów. Zapraszamy!
Krusher powstał w listopadzie 2002 roku. Publicznie zadebiutowali na deskach KDK Krosno podczas WOŚP 2003. W tym samym roku w dębickim Studiu Chinook zarejestrowali materiał demo: „Born to Krush”, który pojawił się wkrótce w regionalnych rozgłośniach radiowych. Muzycy mają na swoim koncie wydany w 2008 roku album „Forward”, oraz krążek DVD „Live 2008” zarejestrowany z okazji pięciolecia zespołu. Krusher jest laureatem wielu ogólnopolskich przeglądów. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album. W planach na 2014 rok ma również sporo koncertów, a także Krushfest 2014.

Historia grupy Minfield rozpoczęła się w 2008 roku. Zespół założony został przez muzyków uczestniczących w wielu innych projektach. Pierwszy mini album „Snap Of Fingers” ukazał się w 2009 roku. Muzyka zespołu wróciła uwagę dziennikarzy muzycznych. Ich nagrania prezentował m.in. Grzegorz Zembrowki w Trójkowej audycji „Mikrokosmos”. Zespół może się poszczycić wieloma nagrodami różnych imprez muzycznych. 16 sierpnia 2011 roku ukazał się ich pełnowymiarowy krążek „Teeth Marks”. Po odejściu Pawła Kędziory jego miejsce zajął fan Dimebaga Darrella – Tomasz Świerad. Obecnie zespół nagrywa nową płytę, która ukaże się na początku 2014roku. W jednym z utworów gościnnie wziął udział Titus z zespołu Acid Drinkers.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x