JDKKulturaWażne wydarzenia

Kabaret pod Wyrwigroszem w JDK

Artyści ze znanego i lubianego „Kabaretu pod Wyrwigroszem” nie zawiedli jasielskiej publiczności, wypełniającej w środę (18 bm.) po brzegi salę Jasielskiego Domu Kultury. Wszyscy bardzo mile spędzili czas, świetnie się bawiąc.

Kabaret pod Wyrwigroszem w JDK
Występ kabaretu był przezabawnym, żywiołowym widowiskiem, z kabaretu i teatru, zagranym w szalonym tempie, pełnym drwiny i humoru, rubasznego, ale nie grubiańskiego. Pokazali kilka skeczy znanych już dobrze z telewizji, ale były też nowe, przygotowane na Płocką Noc Kabaretową w TVP 2. Publiczność, z którą artyści nawiązali wspaniały kontakt, doceniła ich kunszt, gorącymi oklaskami. Kabaraciarze kilkakrotnie bisowali zanim publiczność ostatecznie pozwoliła im opuścić scenę.
Kabaret pod Wyrwigroszem w JDK
Kabaret, założony w 1990 r. z przez Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie, początkowo nosił nazwę „Somgorsi”. Pomimo sporej popularności, jaką zdobył w rodzinnym Krakowie, rozpadł się. Został reaktywowany w 1994 r., pod nazwą „Kabaret pod Wyrwigroszem”, pod którą w zmiennym składzie występuje do dziś. Artyści postawili na parodie, które przez lata stały się ich wielką siłą. Poczynając od roku 1997 „Kabaret pod Wyrwigrosze” zaczął się często pojawiać w telewizji, szczególnie w TVP 2 i TVP Polonia, w najróżniejszych programach rozrywkowych, co przysporzyło mu popularności.
W Jaśle wystąpili: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Ile wyrwali groszy za występ ?

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Zapewne więcej niż wynosi Twoja roczna pensja. Odpowiedź tak samo głupia, jak Twoje pytanie.

bangnank
bangnank
2024 lat temu

Jaślanin:))))))))))

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x