KulturaMBP

Kalejdoskop wiedzy i zabawy w bibliotece!

Chcielibyście doświadczyć jak wiedza i dobra zabawa przenikają się niczym w kalejdoskopie? Lubicie tworzyć, poznawać, dowiadywać się i odkrywać? Od września 2014 do czerwca 2015 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na cykl zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy.

Plakat
W Oddziale dla Dzieci podczas zajęć Projekt Fantazja mali wynalazcy i designerzy przyjrzą się architektonicznym innowacjom, by zaprojektować najbardziej niespotykane przedmioty codziennego użytku i nie tylko. Przekonają się m.in. w jaki sposób powstaje fotel z trawy, funkcjonalny dom z tektury i wiele innych, zabawnych projektów z wyobraźnią.
W Filii nr 1 pasjonaci historii i wielkich budowli w trakcie zajęć Historyczne hocki-klocki poznają sekrety wielkich wodzów i dowiedzą się jaki jest przepis na długie panowanie. Prześledzą wygrane bitwy, by stać się dobrymi taktykami i odkryją najstarsze budowle świata.
W Filii nr 2 na zajęciach Wielka sztuka dla Małych przyszli artyści poznają warsztat rzeźbiarza i przekonają się czy rzeźba może być jadalna. Mali twórcy dowiedzą się co to takiego monochromy i z czego zrobić najbardziej niespotykany kolaż.
W Filii nr 3 melomani w czasie zajęć Mozart w stylu rap poznają tajniki gry na nosie, usłyszą dźwięki ciszy, przekonają się, że słowa i akordy mają swoje kolory oraz odkryją muzykę kwiatów na wielobarwnej łące.
Spotkania odbywać się będą:
Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) środy 16.00, pierwsze spotkanie: 17 września
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środy 15.00, pierwsze spotkanie: 17 września
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartki 14.30, pierwsze spotkanie: 18 września
Filia nr 3 (ul. Szopena 22) soboty 12.00, pierwsze spotkanie: 20 września
Szczegółowe informacje dostępne również na stronie: www.mbp.jaslo.pl.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x