r e k l a m a
Kultura

Kołaczyccy licealiści na święcie teatru

Scena Jasielskiego Domu Kultury już po raz jedenasty gościła grupy teatralne rywalizujące w Powiatowym Konkursie Teatralnym Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Jasielski Dom Kultury. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty – Pan Jacek Wojtas, Starosta Jasielski – Pan Adam Kmiecik i Burmistrz Kołaczyc – Pani Małgorzata Salacha.

W kołaczyckim Liceum: Święto teatru
Podsumowując zmagania konkursowe Przewodnicząca Jury Pani MałgorzataPruchnik, aktorka Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie podkreśliła różnorodność form teatralnych, nowatorskie rozwiązania sceniczne i emocjonalne zaangażowanie młodych aktorów. Jurorzy: Pani Helena Gołębiowska – Zastępca Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury, Pani Agnieszka Kuczała – animator Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i Pan Andrzej Papciak – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle nagrodzili najlepsze przedstawienia:
W kołaczyckim Liceum: Święto teatru
w kategorii gimnazja:
– I miejsce – grupa teatralna Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy
za spektakl „Walka z wiatrakami”
– II miejsce dla Gimnazjum w Krempnej za przedstawienie „Gdzie jest król?”
w kategorii szkoły ponadgimnazjalne
– I miejsce – „Potyczki damsko – męskie”, spektakl przygotowany przez zespół teatralny
Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach
– II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle za przedstawienie „Brzydka prawda”.
Jurorzy docenili grę młodych aktorów debiutujących na dużej scenie, przyznając nagrody indywidualne za najlepsze kreacje aktorskie. Otrzymali je: Tomasz Osika za rolę Sancho Pansy, Ewelina Włodarczyk za epizodyczną, ale zapadającą w pamięć rolę wesołej wdówki, Weronika Płazińska za świetnie zagrany monodram oraz Joanna Piątek za rolę kota w butach.
W kołaczyckim Liceum: Święto teatru
Tegoroczna edycja dowiodła, iż młodzież bardzo profesjonalnie traktuje swoją teatralną pasję, jest kreatywna i nie boi się nowych wyzwań, a fakt, iż w swoich przedstawieniach zmierzyła się z różnymi tematami(czasem bardzo trudnymi) świadczy o dojrzałości emocjonalnej młodych adeptów sztuki teatralnej.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x