Kultura

Kołaczyce miodem płyną, czyli VII Podkarpackie Miodobranie (foto)

Tradycją stało się już, że na przełomie czerwca i lipca w mieście i gminie Kołaczyce odbywa się największa impreza pszczelarska pod nazwą „Podkarpackie miodobranie”. W niedzielę 29 czerwca, na kołaczyckich błoniach odbyła się ta impreza już po raz siódmy.

Kołaczyce miodem płyną, czyli VII Podkarpackie Miodobranie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Niezmiennie organizacją największego święta pszczelarskiego zajęło się miasto i gmina Kołaczyce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, przy stałej współpracy z Pogórzańskim Związkiem Pszczelarzy w Jaśle. Impreza poprzedzona została konferencją naukową dla sympatyków pszczelarstwa poświęcona znaczeniu hodowli pszczół i pszczelarzy w społeczeństwie, którą poprowadził prof. dr. Hab. Jerzy Demetraki-Paleolog.
Kołaczyce miodem płyną, czyli VII Podkarpackie Miodobranie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Kilka tysięcy osób zgromadzonych na kołaczyckich błoniach miało okazję obejrzeć akcesoria, które na co dzień wykorzystywane są do pozyskiwania miodu, można było także degustować różnego rodzaju miód, a także obejrzeć kiermasz rękodzieła ludowego.
Kołaczyce miodem płyną, czyli VII Podkarpackie Miodobranie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości, odbył się pokaz czerpania miodu, następnie konkursy tematyczne związane z pszczelarstwem. Występ gwiazdy wieczoru Mateusza Mijala i Libera poprzedziły występy lokalnych artystów.
O 18:30 przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru. Duet Mateusz Mijal i Liber porwał do zabawy kołaczycką publikę. O 20:30 rozpoczął się konkcert zespołu Lachersi, a VII Podkarpackie Miodobranie zakończy zabawa ogrodowa z lokalnym zespołem.
Zobacz galerię zdjęć z VII Podkarpackiego Miodobrania w Kołaczycach autorstwa Przemysława Janasa.
Patronat medialny nad imprezą sprawował m. in. Portal Jaslonet.pl
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kowboj
Kowboj
2024 lat temu

Byłem tam i było super !!!

DJ.Jaro
DJ.Jaro
2024 lat temu

Ile taki miodek kosztował ?

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x