Kultura

Kolejna edycja Krushfestu za nami (foto)

Po raz kolejny organizatorzy Krushfestu nie zawiedli fanów muzyki rockowej. Tym razem na scenie rozstawionej na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpiło osiem zespołów.

Kolejna edycja Krushfestu za nami (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Tłumy bawiące się pod sceną, kilka zespołów muzycznych z Polski oraz zagranicy, wypełniona po brzegi hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle – tak w skrócie można opisać kolejną edycję jednego z największych festiwali muzycznych.
Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół New Gephard, który działa na fundamentach grupy Gepard Chaster, działającej na początku lat 90. W 2010 wspózałożyciel Gepard Chaster, Wojtek Maślany postanowił reaktywować stary zespół. Niemożliwe było odtworzenie starego składu, więc rozpoczęły się poszukiwania nowych ludzi. Zmieniona została także nazwa na New Gephard. Obecny skład ustabilizował się w maju tego roku i w większości składa się z młodych muzyków z okolic Rymanowa i Krosna. Zespół gra hard rock, czasem heavy metal zaczerpnięty z lat 90.
Kolejna edycja Krushfestu za nami (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Później na scenie wystąpił heavy metalowy zespół Arondight z Krosna. Ma na swoim koncie prawie 100 koncertów i trzy studyjne nagrania. Supportował zespoły takie jak Frontside, Hunter, Virgin Snatch, Wizard czy Mekong Delta. Najważniejsze osiągnięcia to pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze nagranie Hard Rockin Battle’09 i drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Zderzak 2009 w Zgierzu.
Kolejna edycja Krushfestu za nami (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Jako trzeci na scenie zaprezentował jasielski zespół Humanoid, który powstał w maju 2010 roku z inicjatywy perkusisty Marcina Krupy. Skład tworzą wspomniany Marcin Krupa(bębny), Maciej „Pół Ton” Szpyrka(bas), Janusz „Janek” Surma(gitara), Michał Kluska (wokal) i Maciej „Borsuk” Biernacki (gitara).
Po godzinie szesnastej przyszedł czas na występ zespółu Neolith, który powstał w październiku 1991 roku w Lesku. Pierwsze materiały demo oraz koncerty pozwoliły grupie na zaistnienie w krajowym undergroundzie.
Od siedemnastej jasielska scena należała do zespołu Absynth, który swoją historię zaczął tworzyś w 2007 roku. ażdy z członków zespołu przez wiele lat dorastał na scenach do tego, aby kiedyś wspólnie stworzyć ten projekt. Autorskie kompozycje tworzą niepowtarzalny smak pełen zróżnicowanych uczuć i dźwięków. Posiadają one w sobie ciężką, syntetyczną głębię, stwarzają klimat, z którego można czerpać całą gamę emocji.
Kolejna edycja Krushfestu za nami (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Od 18:30 na scenie rozbrzmiewały najbardziej znane utwory jasielskiego zespołu Krusher, którego perkusista Adam Pucykowicz jest jednym z pomysłodawców festiwalu muzycznego Krushfest. To własnie dzięki między innymi zaangażowaniu tego zespołu kolejna edycja festiwalu odbyła się z takim rozmachem.
Od 19:30 na scenie grał Częstochowski zespół Mordor. Mordor powstał w 1990 roku. Rok później zespół zadebiutował krążkiem „Nothing…”. W 1993 roku ukazał się bardzo dobrze przyjęty album „Prayer to…” zrealizowany w Izabelin Studio. Płyta została zaliczona do grona najlepszych gothic/doom-metalowych wydawnictw w Polsce. Kolejny longplay, „The Earth”, został wydany w 1998 roku. W 2000 roku grupa miała przygotowany materiał na kolejną płytę, niestety nie znalazła wydawcy, czego konsekwencją było zakończenie działalności w 2004 roku. Po siedmiu latach i długich rozmowach twórców zespołu – Jacka Woszczyny i Pawła Zielińskiego – Mordor wznowił działalność.
Kolejna edycja Krushfestu za nami (Fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Jako gwiazda wieczoru na jasielskiej scene mocną dawkę muzyki dał zespół Crimfall. Zespół określa swój najnowszy album The Writ Of Sword jako bardziej epicki, bardziej monumentalny, bardziej ekstremalny i bardziej dramatyczny niż ich debiut. Wprowadza słuchacza w nowe krajobrazy i pory roku. O ile tematami przewodnimi debiutu były ogień i koniec lata, tak nowe dzieło zabiera nas w środek najcięższej z zim, w centrum wojny z jej bezlitosną rzeczywistością, pozbawioną bohaterów i chwały. Dodatkowo na albumie udzieliło się wielu gości łatwo rozpoznawalnych z Fińskiej sceny folk metalowej.
Jednym z patronów medialnych tegorocznej edycji festiwalu muzycznego Krushfest był między innymi Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl.
Zobacz fotorelację z festiwalu autorstwa Przemysława Janasa.
(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
assasdfasd
assasdfasd
2024 lat temu

CHAAAMY

miś
miś
2024 lat temu

Szkoda, że nie ma zdjęć z wcześniejszych koncertów. Redaktorzy coś się nie starają..;/
A festiwal i zespoły pierwsza klasa!! czekamy do następnego roku!

do miś
do miś
2024 lat temu

Misiu. Ciesz sie ze wogole przyszli i pokazli cokolwiek bo na innych nic na ten tematy…….
Ogolnie podobal mi sie wystep, a nawet sam poczatek wystepu tego zespolu z finlandji.

tramp
tramp
2024 lat temu

straszne gówno!!! a z tą szczupłą panią w czerwieni to powinno się pojechać prosto do jasanu albo trio

do tramp
do tramp
2024 lat temu

dostałbyś od niej raz i byś się nie podniósł ;]

do redakcji
do redakcji
2024 lat temu

I skoro redakcja jest patronem medialnym tej imprezy bo tak wynika ze strony krushfestu to powinna zrobić porządną relację…a nie taką fuszerkę.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Do tramp
i przemówiło gowno przez ciebie hm chyba sam nim jesteś,

AC
AC
2024 lat temu

ale szatany

Maciej
Maciej
2024 lat temu

Według mnie to Krusher i Absynth pokazali prawdziwą klasę! Dali niesamowite koncerty i dodaję ich do swojej bazy ulubionych wykonawców!

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x