JDKKultura

Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDK

Oliwia Hap, Klaudia Łopatkiewicz oraz zespół Fermata z Jasielskiego Domu Kultury, to zdobywcy pierwszych nagród XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDK
Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu i jest skierowany do wykonawców z całej Polski powyżej 14. roku życia. Jego celem jest kultywowanie i ożywienie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów. Jurorzy wysłuchali 22 solistów i 8 zespołów, wśród których była także Aleksandra Tocka, również z Jasielskiego Domu Kultury. Podopieczna Ewy Grzebień zdobyła II miejsce.
Komisja konkursowa w składzie: dr Elżbieta Drążek – Barcik i ks. dr Tadeusz Bratkowski z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Jadwiga Nowosiad, chórmistrz z PSM w Jarosławiu oceniała uczestników w trzech grupach wiekowych: młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna, osoby dorosłe oraz w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Jury brało pod uwagę : dobór repertuaru, aranżację, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Organizatorami XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x