Kultura

Koncert „Bądź Moim Aniołem” w PBW Krosno filia Jasło (foto)

9 stycznia 2012 roku w jasielskiej Filii odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży. Został on zorganizowany w ramach IV Wieczornicy Bożonarodzeniowej. Anioł to zwiastun dobrej nowiny, a także istota opiekuńcza, uosobienie dobra i bezinteresownej miłości. Dobrze czasem zamienić się w Anioła i to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia i taki przekaz m.in. niósł ze sobą ten koncert.

Koncert „Bądź Moim Aniołem” w PBW Krosno filia Jasło (fot. archiwum)
Z tego względu autor scenariusza Daniel Korczykowski włączył do niego m.in. wiersze ks. Jana Twardowskiego i Adama Asnyka o aniołach. Ponadto licznie zgromadzona publiczność oprócz tradycyjnych kolęd miała okazję posłuchać pastorałek m.in. takich, jak „Gwiazdeczka”, „Gdy wigilia jest” czy „Aniołowie biali”. Koncert ubogaciły instrumenty: saksofon, skrzypce, keyboard i gitary na których grali młodzi artyści.
Niezapomnianych wrażeń zgromadzonej publiczności dostarczyli: Monika Buglewicz, Izabela Filip, Roksana Gajda, Kornelia Głowacka, Katarzyna Kędzior, Marta Kmiecik, Karolina Korczykowska, Weronika Korczykowska, Karolina Kozik, Justyna Sanicka, Gabriela Walczyk, Paulina Żabińska, Miłosz Cyntler, Daniel Korczykowski, Kacper Korczykowski, Mateusz Kozik, Hubert Syzdek i Szymon Syzdek.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę „ A wczora z wieczora”. Gromkim brawom nie było końca, a zauroczona występem publiczność nie miała ochoty wyjść z biblioteki.
Koncert „Bądź Moim Aniołem” w PBW Krosno filia Jasło (fot. archiwum)
Po koncercie zbieraliśmy datki na rzecz Fundacji „Przekraczamy Horyzonty”. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie.
Dziękuję także młodym za wkład pracy i serca w przygotowanie tego Koncertu oraz za to, że od pięciu lat z niesamowitą energią angażują się w organizowanie wieczornic literackich w jasielskiej Filii.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czyt
czyt
2024 lat temu

Jak zawsze pełny profesjonalizm! Cieszę się, że jesteś Biblioteko!

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Jak zawsze ciekawe przedsięwzięcie i pelen profesjonalizm! wygladacie cudownie, jeszcze lepiej sie prezentujecie! ciesze sie, ze kontynuujecie dzialalnosc! gratuluje!

mate369
mate369
2024 lat temu

Młodzież sweetaśnie śpiewała kolędy …. a publika była zachwycona !!!
Gratuluje i czekam na kolejne spotkanie … 😀

internauta
internauta
2024 lat temu

DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁY KONCERT! I jak zwykle na Jaslo Net świetnie się wszystko prezentuje!

uczestnik
uczestnik
2024 lat temu

dziękuję za to spotkanie! To taka terapia dla mojej duszy! Było bardzo miło a atmosfera była transem, z którego trudno było się wyrwać:-)

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x