JDKKultura

Koncert kolęd i pastorałek w JDK

W poniedziałkowe popołudnie (1 lutego br.) młodzi wykonawcy „Sceny Słowa”, zespoły wokalne Fermata i Dominanta, a także soliści Jasielskiego Domu Kultury przypomnieli najpiękniejsze kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w ramach koncertu: „Wstawajcie ludzie, Bóg rodzi się…”.

Koncert kolęd i pastorałek w JDK
Koncert kolęd i pastorałek w JDK
Na scenie wystąpili recytatorzy i piosenkarze, uczestniczący na co dzień w zajęciach artystycznych Jasielskiego Domu Kultury, wśród których nie zabrakło laureatów konkursów oraz przeglądów regionalnych i ogólnopolskich, jak i debiutantów. Młodzi wykonawcy przypomnieli tradycyjne kolędy w klasycznych aranżacjach, jak i utwory nowe m.in. „Bambino Jazzu” z repertuaru Doroty Miśkiewicz i Artura Andrusa.
Artyści otrzymali zasłużone brawa, a na zakończenie koncertu publiczność wraz z młodymi wykonawcami zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Świąteczny klimat dopełniała poezja ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brela, Leopolda Staffa i Anny Kamieńskiej.
Młodzież przygotowały Helena Gołębiowska i Ewa Grzebień, scenografię Anna Brożyna, oświetlenie i nagłośnienie Dariusz Myśliwiec, Sławomir Gołębiowski i Marcin Ochoński.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x