Kultura

Konkurs plastyczny „Uwolnić odblaski” (zapowiedź)

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, na zlecenie Grupy LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku, już po raz piąty realizuje ogólnopolski program edukacyjny „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach przedsięwzięcia został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Uwolnić odblaski”, adresowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w powiecie jasielskim.

Józef Biernacki, prezes JKMiRD (fot. archiwum JKMiRD)
– Naszym głównym założeniem jest skuteczne przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jego najmłodszym użytkownikom oraz wypracowanie nawyku noszenia przez nich elementów odblaskowych. Mają w tym pomóc odblaskowe maskotki w kształcie delfinka oraz materiały edukacyjne, które w ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia trafiły na przełomie września i października ubiegłego roku do wszystkich „pierwszaków” w powiecie jasielskim. – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Dystrybucja materiałów informacyjnych, za pośrednictwem urzędów miast i gmin, do wszystkich szkół podstawowych w powiecie jasielskim rozpocznie się tuż po świętach. Wszelkie dokumenty są dostępne do pobrania na stronie internetowej Klubu: www.jkmird.pl oraz na specjalnej platformie internetowej programu: www.bezpiecznadroga.lotos.pl. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie swojej wizji hasła „Uwolnić odblaski” w pracy wykonanej dowolną techniką plastyczną (z wyłączeniem techniki przestrzennej). Każda szkoła może przesłać maksymalnie dziesięć prac. Rysunki będą przyjmowane osobiście w siedzibie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, ulica Piotra Skargi 86/9, 28-200 Jasło lub tradycyjną korespondencją.
Konkurs plastyczny „Uwolnić odblaski”
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone przed zakończeniem roku szkolnego podczas uroczystego finału w siedzibie LOTOS Jasło przy ulicy 3-go Maja 101 (wyróżnieni zostaną poinformowani o terminie telefonicznie lub pocztą elektroniczną). Nagrodami w konkursie będą: za I miejsce – rower, kask i kamizelka odblaskowa; za II miejsce – rolki, kask, zestaw ochraniaczy i kamizelka odblaskowa, a za III miejsce – plecak, gra edukacyjna, kask, kamizelka odblaskowa. Ponadto wręczonych zostanie siedem wyróżnień. Natomiast szkoła, do której uczęszcza laureat I nagrody, otrzyma specjalną nagrodę rzeczową w postaci: dwóch rowerów i zestawu mini znaków drogowych lub inną nagrodę o tej samej wartości uzgodnioną między stronami. W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymała uczennica Zespołu Szkół w Umieszczu (gmina Tarnowiec) Wiktoria Forystek.
O głównym sponsorze:
Grupa LOTOS jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy LOTOS S.A. (spółka matka), LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i LOTOS Petrobaltic (prowadzi poszukiwania oraz wydobycie ropy naftowej i gazu na Morzu Bałtyckim) wchodzi kilkanaście spółek córek spod znaku LOTOS.
Przychody ze sprzedaży LOTOSU, po czterech kwartałach ub. r., osiągnęły poziom blisko 30 mld zł, i były wyższe o 49% (r./r.). Po czterech kwartałach 2011 r. spółka wypracowała zysk operacyjny na poziomie 1016 mln zł oraz zysk netto w wysokości 654 mln zł.
JKMiRD

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola Jolanta
Jola Jolanta
2024 lat temu

Pozdrowienia dla Józefa! Jóżiu, dobrze działasz masz wsparcie zawsze u mnie za to robisz.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x