JDKKultura

Lato w mieście z Jasielskim Domem Kultury

Niezwykłe przygody Koziołka Matołka, gry i zabawy z Kolorowymi Nutkami Do i Re, a także konkursy ze słodkimi nagrodami, czekały na dzieci i rodziców podczas niedzielnego spotkania w Parku Miejskim. Dzieci bawili animatorzy z Agencji Artystycznej „The Art.”

Lato w mieście z Jasielskim Domem Kultury
Niedzielne popołudnie upłynęło milusińskim pod znakiem znakomitej zabawy. Rozpoczęła je bajka „Koziołek Matołek i jego przygody”, opartej na komiksie Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Koziołek Matołek wyrusza na poszukiwanie Pacanowa, a w trakcie wędrówki przeżywa niesamowite przygody przemierzając śnieżne Himalaje, Japonię, Afrykę, a także podczas podróży morskiej. Spotyka Jeża, uwielbiającego piłkę nożną Zająca, Ośmiornicę Tosię, Japończyka Hirotaro, który uczy go władania mieczem, Korsarza, aż trafia na Czarny Ląd, gdzie poznaje Umczę i Bumczę. W tracie spektaklu najmłodsi mogli dowiedzieć się jak poprawnie należy szczotkować zęby.
Lato w mieście z Jasielskim Domem Kultury
Po spektaklu artyści z Dąbrowy Górniczej zaprosili dzieci do wspólnego śpiewania oraz gier i zabaw interaktywnych. Wszyscy wyruszyli w szybką podróż dookoła świata pociągiem Pendolino. W trakcie tej niezwykłej podróży pociąg przejeżdżał prze Rosję, Chiny, Bośnię i Hercegowinę oraz Hiszpanię, a dzieci poznawały tańce wywodzące się z tych krajów. Animatorzy wciągnęli do wspólnego tańca również dorosłych, którzy zatańczyli wraz ze swoimi pociechami taniec odstraszający komary zwany Tangiem Mosquito. Wspólne zabawy umilały słodkości, wręczane wszystkim uczestnikom niedzielnego spotkania.
Organizatorem imprezy był Jasielski Dom Kultury.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x