Kultura

Licealiści z Kołaczyc po raz kolejny w finale Ogólnopolskiej " Olimpiady Policyjnej w Szczytnie"

Już po raz piąty dużym sukcesem dla uczniów z Kołaczyckiego Liceum zakończyła się rywalizacja w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W zmaganiach na tym etapie uczestniczyło kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a w finałowej 30 najlepszych osób znalazło się 9 uczniów z klasy policyjno-strażackiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Licealiści z Kołaczyc po raz kolejny w finale Ogólnopolskiej " Olimpiady Policyjnej w Szczytnie"
Rywalizacja w II etapie polegała na rozwiązaniu w ciągu 80 minut testu składającego się z 80 pytań, sprawdzających wiedzę z zakresu prawa karnego, prawoznawstwa, aktów prawnych regulujących funkcjonowanie i pracę Policji, a także wiedzy dotyczącej kryminalistyki, ruchu drogowego, zagadnień prewencyjnych oraz wiedzy o społeczeństwie. Stawka finału w Szczytnie jest wysoka, gdyż będzie do wygrania 15 indeksów na wybrane kierunki tej renomowanej uczelni. Uczniów do olimpiady przygotowują: p. Maciej Karp, p. Dariusz Szczepanik oraz kom. Bogusław Filip, którzy na co dzień pracują w Kołaczyckim Liceum.
Wśród szczęśliwych finalistów etapu centralnego w Szczytnie znaleźli sie następujący uczniowie: Myśliwiec Ewelina, Szudy Klaudia, Skocz Edyta, Mijal Paulina, Kowalska Joanna, Szczepanik Arkadiusz, Juszczyk Dawid, Pieniądz Michał, Węgrzyn Jakub. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni z województwa podkarpackiego systematycznie osiągają sukcesy w tej olimpiadzie co roku kwalifikując sie do etapu centralnego zdobyli 22 indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Osiągane sukcesy są przykładem dobrej praktyki z zakresu prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej z edukacji dla bezpieczeństwa (edukacji ogólnowojskowej, propolicyjnej i prostrażackiej) realizowanej w klasach o profilu policyjno – strażackim w Kołaczyckim Liceum.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jabłko
jabłko
2024 lat temu

a kto pilnował drzwi w szkole podczas każdy wie czego…?

Wujek Zbyszek
Wujek Zbyszek
2024 lat temu

Brawo Dawid, chluba naszej Rodziny!

Arnold
Arnold
2024 lat temu

sugerujesz ze ktos pilnowal drzwi by nikt nie wszedl na kontrole podczas testow?

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x