KulturaMBP

LOKOmotywacja do czytania! XIII OTCD w jasielskiej MBP

Dlaczego warto czytać i jak sprawdzają się w roli czytających dorośli? Jakie książki z dzieciństwa pamiętają jasielscy strażacy, policjanci i przedstawiciele władz samorządowych? Dlaczego czytanie to mądra rzecz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padły 2 czerwca 2014 r. podczas uroczystej inauguracji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Inauguracja XIII OTCD w MBP w Jaśle
W tradycyjnym głośnym odczytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima rozpoczynającym corocznie Tydzień Czytania uczestniczyli: Leszek Znamirowski, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Andrzej Wędrychowicz, Komendant Komendy Powiatowej Policji, Wiesław Latoszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Bogdan Ziemba, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Iwona Głogowska, przedstawicielka Straży Miejskiej, Zbigniew Dranka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Wiesława Zajdel nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Goście wzięli też udział w krótkim quizie o czytaniu, który przeprowadziły uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 10 w Jaśle i zdradzili, że w dzieciństwie czytali m.in. „Dzieci z Bullerbyn” i „Przygody Tomka Sawyera”. Dodali, że lubią czytać dzieciom, bo lubią dzieci, a w ten sposób mogą się z nimi lepiej poznać i w wartościowy sposób spędzać z nimi czas.
Głośnemu czytaniu towarzyszył spektakl „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu Teatrzyku „Jeżowy Kolec” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, dzięki któremu mali i duzi dowiedzieli się czym jest siła przyjaźni i przekonali się jak zasłużyć sobie na prawdziwego przyjaciela. Przedstawienie wpisało się tym samym w program nauczania wartości propagowany przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, który realizuje jasielska biblioteka poprzez akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”. O przyjaźni i innych wartościach piszą I. Koźmińska i E. Olszewska w książce „Z dzieckiem w świat wartości”, dostępnej w MBP w Jaśle.
Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe
i Gazownictwo.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął między innymi portal Jaslonet.pl
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x