Kultura

„My nie gryziemy”

„My Nie Gryziemy” – to hasło przewodnie ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która odbędzie się w dniach 10 – 14 października w godz. od 8 do 15 na jasielskim Rynku.

„My nie gryziemy”
Atrakcją będzie zaproszenie dzieci z przedszkoli i szkół do mobilnego punktu szkoleniowego – amerykańskiej ciężarówki, w którym odbywają się szkolenia w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy. W spotkaniach będą również uczestniczyć funkcjonariusze jasielskiej Straży Miejskiej.
W grupie największego ryzyka pogryzień przez psy są dzieci w wieku 5-9 lat. Dlatego każde dziecko wymaga odpowiedniej edukacji dotyczącej zachowań psów. Taką właśnie edukacją zajmuje się Fundacja Ewy Naworol. Jej przedstawiciele wraz ze swoim mobilnym punktem szkoleniowym zawitają w dniach 10-14 października właśnie do Jasła na zaproszenie Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta w Jaśle.
W ramach akcji „My Nie Gryziemy” przez pięć dni będą szkolić dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Przybliżą temat bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Będą również uwrażliwiać dzieci na sygnały wysyłane przez psy.
W szkoleniu w multimedialnej sali edukacyjnej wezmą udział dzieci w wieku 5-16 lat. Spotkania będą się odbywać w godz. od 8:00 do 15:00. W tym tygodniu gościem będzie również Sylwia Berdechowska z psem – behawiorystka działająca w „Kumpel-szkolenie psów i terapia zaburzeń zachowań”. W zajęciach będą również uczestniczyć funkcjonariusze jasielskiej Straży Miejskiej, którzy porozmawiają z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa a dzieci przy okazji dowiedzą się również jak zostać odpowiedzialnym opiekunem psa.
Straż Miejska w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x