JDKKultura

Najnowsze zdobycze techniki w Jaśle

Jasielski Dom Kultury zaprasza na „Festiwal Nauki w Jaśle”, organizowany w dniach 17 – 18 czerwca br. W tym czasie prowadzone będę ciekawe eksperymenty, odbędą się niecodzienne pokazy.

Najnowsze zdobycze techniki w Jaśle
Odwiedzający JDK mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i z nich skorzystać. Będzie można sterować samolotem, korzystając z symulatorów lotu, dokonać pomiaru mocy kończyn dolnych (tzw. test Wingate’a), zdiagnozować zmiany tętna podczas wysiłku.
W ramach Festiwalu Nauki w Jaśle odbędą się również pokazy: pojazdu buggy i projektowania 3D, prezentacja działania okularów symulujących stan po upojeniu alkoholowym, zmniejszających koordynację wzrokowo – ruchową i ograniczających zdolności motoryczne. Na kolejnym stanowisku będzie można poczuć przez chwilę, jak to jest mieć 70 lat i więcej, na innym obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado.
Na zakończenie tegorocznego Festiwalu Nauki w Jaśle, w ramach „Wybuchowej Kuchni Molekularnej” przeprowadzone zostaną eksperymenty edukacyjne oraz kulinarne – show.
Festiwal Nauki w Jaśle adresowany jest zarówno do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych. Jego celem jest zaprezentowanie doświadczeń i eksperymentów naukowych w interesujący sposób. – To nie tylko atrakcyjna forma spędzenia czasu, ale udowodnienie, że żmudne badania naukowe można zaprezentować w sposób widowiskowy. Dzięki temu nauka doskonale łączy się z zabawą i każdy chociaż na chwilę może stać się szalonym naukowcem, zamkniętym w laboratorium – mówi Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Festiwal Nauki i techniki w Jaśle realizowany w ramach projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Techniczna 2007 – 2013”. Jednym z celów tego projektu jest podniesienie jakości usług publicznych w dziedzinie kultury, zdrowia oraz edukacji.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x