Kultura

„Narodowe Czytanie. Henryk Sienkiewicz” w piątek na jasielskim rynku

Starosta Jasielski, Burmistrz Jasła, radni powiatowi i miejscy oraz młodzież szkolna będą, w najbliższy piątek (5 września) w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00, na jasielskim rynku czytać fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wydarzenie to odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie. Henryk Sienkiewicz” pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Plakat
„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W związku z Rokiem Sienkiewiczowskim, podczas tegorocznej akcji czytane będą utwory Henryka Sienkiewicza. Ten pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem.
Na jasielskim rynku nie tylko będą czytane fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, dla młodzieży szkolnej zorganizowane zostaną także konkursy ze znajomości „Trylogii” i happening uliczny. W programie przewidziano również występy uczniów LO w Kołaczycach w strojach z epoki, prezentującego tańce z tamtego okresu.
Z okazji akcji „Narodowe Czytanie” i Roku Sienkiewiczowskiego Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć. Zachęcamy uczestników akcji do przyniesienia książek autorstwa Henryka Sienkiewicza, na których będzie można przybić pamiątkową pieczęć.
Organizatorami „Narodowego Czytania” na jasielskim rynku są Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przy współudziale Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle i Zespołu Szkół Miejskich Nr 4 w Jaśle.
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x