KulturaMBP

Nie tańcz z wilkami czyli na co trzeba uważać w Internecie

W czwartek 21 listopada mali Internauci z Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dzielnie doskonalili swoje umiejętności korzystania z nowych technologii. Tym razem klubowiczom towarzyszyły sympatyczne owieczki z edukacyjnego cyklu „Owce w Sieci” przygotowanego z myślą o najmłodszych Internautach.

Nie tańcz z wilkami czyli na co trzeba uważać w Internecie
Przygody owieczek z kreskówki Nie tańcz z wilkami stały się pretekstem do dyskusji nad tym co wolno, a co jest zabronione podczas surfowania w Sieci. Mali Internauci pracując w grupie stworzyli własny kodeks bezpiecznego Internetu zatytułowany pomysłowo „Nie tańcz z wilkami czyli na co trzeba uważać w Internecie”. Nie wolno przesyłać swoich zdjęć obcym – powiedział Paweł. Trzeba też uważać z kim rozmawiamy w Internecie – dodała Ania.
Nie tańcz z wilkami czyli na co trzeba uważać w Internecie
Dzieci zwróciły uwagę na to, że Internet sprzyja anonimowości, każdy może podać się za kogoś innego dlatego trzeba ostrożnie zawierać internetowe znajomości. A przede wszystkim nie wolno siedzieć zbyt długo przy komputerze – ustalili wspólnie Sieciakowi klubowicze. Na zakończenie dzieci stworzyły w internetowej aplikacji Sheeplive kolorowanki z różnymi wersjami bohaterów cyklu „Owce w Sieci”.
Nie tańcz z wilkami czyli na co trzeba uważać w Internecie
Projekt „Owce w Sieci” powstał w ramach słowackich programów na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie – Zodpovodne.sk, Pomoc.sk, Stopline.sk, przy wsparciu Unii Europejskiej. Polska edycja projektu została opracowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Celem projektu jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x