KulturaWażne wydarzenia

Nie tylko na papierze

Festiwal Kultury Wyszehradzkiej w Jaśle potwierdził to, że Polska, Czechy, Węgry i Słowacja mogą ze sobą współpracować i promować siebie nawzajem. Wspólne uczestnictwo w tego typu imprezach sprawia, że integracja społeczna i kulturalna oraz przybliżanie obyczajów krajów sąsiednich, nie odbywa się tylko na papierze.

Nie tylko na papierze
Często zdarza się tak, że o krajach, które są najbliżej nas niewiele wiemy. Ten festiwal potwierdza, że organizacja tego typu imprez jest konieczna i ważna dla wszystkich krajów z Grupy Wyszehradzkiej – mówił Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
W ostatni weekend sierpnia wszyscy goście, którzy odwiedzili Jasło mieli okazję zobaczyć stoiska z rękodziełem, posłuchać, obejrzeć i dotknąć wszystkiego tego, co wiąże się z kulturą i tradycją krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej. Dodatkowo na scenie występowały zespoły artystyczne z Polski, Słowacji, Czech, Węgier oraz Ukrainy. Jedną z atrakcji dla wszystkich tych, którzy pojawili się na jasielskim rynku był konkurs z konkursie z wiedzy o kulturze krajów Grupy Wyszehradzkiej z atrakcyjnymi nagrodami.
Nie tylko na papierze
Partnerami projektu są: Miasto Jasło (PL), Jasielski Dom Kultury (PL), Miasto Humenne (SK), Miasto Hodonín (CZ), Szkoła Tańca w Sárospatak (HU). Projekt „Festiwal Kultury Wyszehradzkiej” współfinansowany jest ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Więcej informacji o festiwalu na stronie internetowej www.festiwalkulturywyszehradzkiej.eu
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x