JDKKultura

Niedziela na wesoło, czyli spotkanie z Kabaretem Hrabi w JDK

Dwie godziny wyśmienitej zabawy zaserwował widzom Kabaret Hrabi, który wystąpił w Jasielskim Domu Kultury w niedzielę 7 września br. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa zgromadziła sympatyków kabaretu, który swoimi skeczami rozbawił publiczność do łez. Spotkanie przerodziło się w interaktywny piknik.

Niedziela na wesoło, czyli spotkanie z Kabaretem Hrabi w JDK
Poszukiwanie zboczeńca, po to by przekonać się o jego prawdziwych zamiarach, czy próby zaprzyjaźnienia się komornika i pracownicy ZUS ze społeczeństwem dostarczyły mnóstwo emocji i nieprzewidzianych dla publiczności wydarzeń. Całość przeplatana muzyką, tańcem i śpiewem stworzyła niepowtarzalne widowisko. Twórcy Kabaretu poruszają życiowe, czasem wręcza banalne tematy ale takie, które dotyczą każdego z nas.
Niedziela na wesoło, czyli spotkanie z Kabaretem Hrabi w JDK
W swojej twórczości unikają polityki i problemów społecznych. – Według mnie polityka sama w sobie jest smutna i ludzie przychodząc na nasze koncerty mają szanse od tego odpocząć. Wydaje mi się, że to jest jeden z powodów dla którego przychodzą na nasz koncert, a nie na inne kabarety – mówi Dariusz Kamys (Kamol). Jak podkreśla Tomasz Majer (Bajer), tematy polityczne szybko się dezaktualizują, – A my chcemy, żeby nasze skecze były cały czas aktualne – dodaje.
Niedziela na wesoło, czyli spotkanie z Kabaretem Hrabi w JDK
***
Kabaret Hrabi powstał w 2002 roku. Jego skład tworzą dawni członkowie innych kabaretów: Darek Kamys (Kamol) – Potem i Hi-Fi, Joanna Kołaczkowska (Asrio, Lola) – Potem i Drugi Garnitur, Tomasz Majer (Bajer) – Miłe Twarze, Pesudonim, E.K. oraz Łukasz Pietsch (Lopez). Jak mówią członkowie Kabaretu, to połączenie jest na tyle udane, że dziś jakikolwiek inny skład wydaje się gorszy.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x