Kultura

„Obrazy z mojego życia” w Galerii JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac malarskich Slavo Čupila „Obrazy z mojego życia”. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 18.00 w Galerii JDK.

„Obrazy z mojego życia” w Galerii JDK (zapowiedź)
„Obrazy z mojego życia” w Galerii JDK (zapowiedź)
Na wystawie, która będzie czynna do 8 lipca br. obejrzeć będzie można kilkadziesiąt akwareli i prac olejnych, poprzez które Slavo Čupil opowiada historie ostatnich kilkunastu lat swojego życia. – Wypowiadam się artystycznie poprzez akwarele, malarstwo olejne, rysunki. Są to techniki, które towarzyszą mi w mojej przygodzie ze sztuką. Moje obrazy bez względu na technikę wykonania i materiał są odbiciem mojego życia z ostatnich 10-15 lat – mówi malarz.
Te prace to ślady wielu podróży i miejsc zamieszkania na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Austrii oraz w Polsce. – Świat moich obrazów koncentruje się wokół dwóch kluczowych tematów mających dla mnie wymiar filozoficzny: rytm wielkich miast, krajobraz-zielony ślad. One wywołują we mnie odczucia romantyczne, czasami wprawiają w melancholię. – podkreśla artysta.
Slavo Čupil – malarz, dr filozofii, metodyk i pedagog urodził się 16 czerwca 1948 roku w Petkovciach, w powiecie Vranov nad Topl΄ou (Słowacja). Malować zaczął już w szkole podstawowej. Następnie kształcił się w Średniej Szkole Artystycznej w Bratysławie(1962-1967). Studiował na FF UPJŠ (1972-1977) w Prešovie. W 1985 roku uzyskał tytuł doktora filozofii na Pedagogicznym Fakultecie Filozoficznym UPJŠ w Prešovie. Po studiach pracował w różnych instytucjach kultury na terenie miasta i powiatu Vranov na różnych stanowiskach. Był metodykiem, kierownikiem wydziału, dyrektorem. Równocześnie uczył rysunku w artystycznej szkole podstawowej.
Po latach wrócił do zawodu pedagoga. Efektem jego pracy pedagogicznej były liczne wystawy i konkursy, w których prace uczniów Slavo Čupila były zauważane i nagradzane. Od 2013 roku jest członkiem grupy artystycznej „L΄Art per l΄Art” z Francji i „Painting the World” z Rosji.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x