Kultura

Odbierz nowy PIN w PBW Filia w Jaśle i czytaj gdzie i kiedy chcesz

Wystarczy jedno kliknięcie i czytamy wybraną książkę! To kolejny rok z Czytelnią IBUK LIBRA w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. W tym roku biblioteka przygotowała dla swoich czytelników 946 darmowych ebooków.

Szczegóły na plakacie
Aby zapewnić użytkownikom możliwość skorzystania z ogromnej bazy książek elektronicznych IBUK Libra do konsorcjum Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego dołączyły biblioteki pedagogiczne z województwa małopolskiego. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu to nowi partnerzy konsorcjum. Zmieniła się również nazwa konsorcjum, które przyjęło nazwę Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne.
Czytelnicy biblioteki mają obecnie dostęp do 946 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej. Aby za darmo korzystać z oferty publikacji elektronicznych, wystarczy mieć status czytelnika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie lub jej Filii.
E-publikacje można czytać zarówno korzystając z komputerów biblioteki, jak i w domu. Twórcy IBUK-a nie zapomnieli również o użytkownikach smartfonów, którzy dzięki specjalnej aplikacji mogą korzystać z bazy wszędzie i o każdej porze. Platforma mimo wielu praktycznych funkcji jest bardzo prosta w obsłudze.
Co więcej IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie, ale także pracę z książką. Użytkownicy mają do dyspozycji spersonalizowaną sferę czytania w chmurze – myIBUK, wirtualną półkę z książkami dającą możliwość zaawansowanej pracy z tekstem. W myIBUKu teksty można zaznaczać, tagować, dzielić uwagi w mediach społecznościowych. Treści są dynamicznie przeszukiwane, dodatkowo powiązane ze słownikami i encyklopediami PWN. Czytając można sprawdzić słowo w źródłach polskich i obcojęzycznych.
Podstawowe pytanie! Czy każdy w łatwy sposób znajdzie książkę dla siebie? Oczywiście, że tak!
W czytelni internetowej IBUK Libra podobnie, jak w znanych wszystkim bibliotekach stacjonarnych znajdziemy działy tematyczne, dzięki którym łatwiej będzie nam odnaleźć poszukiwaną lekturę.
Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym?
Przede wszystkim trzeba posiadać dostęp do Internetu, a następnie udać się do PBW Filia w Jaśle (Plac Żwirki i Wigury 9) po specjalny kod aktywacyjny. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi biblioteki po okazaniu karty czytelnika.
Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym.
Uwaga! Czytelnicy, którzy byli już użytkownikami serwisu IBUK LIBRA i otrzymali od Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle bezpłatny PIN do logowania, mogli korzystać z dostępu do elektronicznych książek tylko do końca roku 2014. Po tym terminie dotychczasowy PIN nie będzie mógł być używany. Osoby zainteresowane dalszym korzystaniem z wirtualnej czytelni prosimy o odebranie nowego kodu aktywacyjnego w jasielskiej Filii.
PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x