KulturaMBP

Pasja i siła (zapowiedź)

28 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem.

Pasja i siła (zapowiedź)
Pasja i siła (zapowiedź)
Jacek Pałkiewicz – dziennikarz, odkrywca źródła Amazonki, twórca survivalu w Europie, autor ponad czterdziestu książek m.in. „Pasja życia”, „Syberia”, „Oblicza strachu”, „Dżungla miasta”, „Dubaj prawdziwe oblicze”. Tematyka jego publikacji to podróże i wyprawy jakie odbył, odkrycia i osiągnięcia jakich dokonał, sprawy dokumentalno-historyczne oraz sztuka przetrwania, której to jest trenerem.
„Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku” – tak pisał o Jacku Pałkiewiczu Aleksander Gruzdowaty.
W 2007 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Prymasowskim Zasłużony w posłudze dla Kościoła i Narodu. W 2015 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski.
W 2014 roku Jacek Pałkiewicz znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości.
Spotkanie odbędzie się 28 września (piątek) 2018 r. o godz. 17.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Zapraszamy!
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x