KulturaMBP

Pasja, zaangażowanie, pracowitość – Link do przyszłości w Bibliotece w Jaśle

Trzeba robić to co się lubi i stawiać sobie ambitne plany – przekonywał młodych ludzi animator kultury i grafik komputerowy Jakub Jakubowski podczas spotkania 7 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.

Pasja, zaangażowanie, pracowitość – Link do przyszłości w Bibliotece w Jaśle
Dlaczego warto być aktywnym? Czy w małym mieście można robić karierę? Jakie zawody są współcześnie popularne? – między innymi na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy spotkania.
Dzięki grze Mógłbym być… młodzi ludzie poznali zawody przyszłości i odkryli swoje predyspozycje zawodowe. Mógłbym być dobrym trenerem rozwoju osobistego ponieważ lubię wspierać i motywować innych, Mogłabym być projektantem gier komputerowych bo interesuje się nowymi technologiami i lubię pisać – mówili uczestnicy.
Młody profesjonalista Jakub Jakubowski opowiedział m.in.: o specyfice pracy grafika komputerowego i ilustratora książek, projektach zrealizowanych w Stowarzyszeniu kulturalnym „Stuk-Puk” i prowadzeniu kawiarni artystycznej „Kofi&Ti”. Młodzi ludzie usłyszeli również jak ważne jest zdobywanie dodatkowego doświadczenia poprzez angażowanie się w projekty kulturalne czy społeczne.
Pasja, zaangażowanie, pracowitość – Link do przyszłości w Bibliotece w Jaśle
Spotkanie pomogło młodym ludziom zorientować się w rynku pracy, poznać zawody przyszłości, wymagane języki, nowe sposoby na rozwój zawodowy a przede wszystkim zainspirowało. Odnalezienie tego, co chcemy w życiu robić, wiara w siebie i wytrwałe dążenie do celu to podstawa sukcesu – powiedział na zakończenie jeden z uczestników.
Projekt Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. II edycja „Linku do przyszłości” została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x