KulturaMBPWażne wydarzenia

Podsumowanie zimowej akcji biblioteki: „Zostań Czytelnikiem!”

Zakończyły się Zimowe Finały Akcji jasielskiej MBP – Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki. Ponad 560 najmłodszych zostało pasowanych na czytelników w 1 turze wyprawy po bibliotecznej Krainie Wyobraźni i Dobrej Zabawy w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3. Przez cały styczeń trwały finały rozpoczętej w październiku, niecodziennej podróży z książką.

Podsumowanie zimowej akcji biblioteki: „Zostań Czytelnikiem!”
W ramach wspólnych spotkań Małym Odkrywcom udało się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. co to takiego biblioteka czy karta biblioteczna oraz poznać mnóstwo małych i dużych książkowych tajemnic. Nie zabrakło zagadkowych listów, zadań przesympatycznego kota Biblionka-Bezogonka, ciepłych uśmiechów Bibliotecznej Myszki-Śmieszki czy figli Chochlika-Psotnika. Był czas, by zaprzyjaźnić się z książką podczas wspólnego czytania, oglądania oraz zabawy przyciągającymi uwagę najmłodszych książkami-zabawkami. Każdej wyprawie po Bibliotecznej Krainie towarzyszyły zabawy plastyczne, dzięki którym udało się własnoręcznie wyczarować z papieru magiczne karty biblioteczne czy niepowtarzalne zakładki.
Podsumowanie zimowej akcji biblioteki: „Zostań Czytelnikiem!”
Zwieńczeniem wspólnych spotkań było uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Były mini egzaminy, a wśród nich tajemnicze listy z zadaniami Biblionka-Bezogonka i książkowymi pytaniami Bibliotecznej Myszki-Śmieszki oraz duża dawka uśmiechu na twarzach dzieci. Mali uczestnicy akcji MBP otrzymali dyplomy poświadczające zdobytą wiedzę, odznaki lubiących czytać i uczęszczać do biblioteki oraz listy gratulacyjne, którymi mogli pochwalić się rodzicom czy dziadkom uczestniczącym w pasowaniu. Każda grupa przedszkolna w nagrodę za aktywny udział w spotkaniach otrzymała upominek książkowy.
Podsumowanie zimowej akcji biblioteki: „Zostań Czytelnikiem!”
W pierwszej turze akcji uczestniczyły 5 i 6-letnie dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 2, 3, 6, 9, 10, 12, 13, Bajkowego Prywatnego Przedszkola oraz oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.
Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl. W dowozie dzieci z odległych przedszkoli pomagał jasielski ZMKS.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x