r e k l a m a
JDKKultura

Podwójny jubileusz w JDK

„Skończone/nieskończone” to tytuł wystawy, która została otwarta w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Jej autorem jest jaślanin Piotr Hudyma, filozof, etnograf, antropolog z wykształcenia, plastyk i dziennikarz z zamiłowania. Ekspozycja zawiera kilkadziesiąt prac, które powstały w ciągu 10 lat jego działalności artystycznej, podzielonych na dwie części: skończonych, do których autor już nigdy nie wróci, i tych w których nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Uroczysty wernisaż z udziałem Piotra Hudymy odbył się 4 grudnia w JDK.

Podwójny jubileusz w JDK
– Tytuł „skończone/nieskończone” nie ma żadnych głębszych podtekstów metafizycznych. Chodzi tu o prostą sprawę: na wystawie gromadzę prace i projekty, które są rzeczywiście skończone i nigdy już nie będę do nich wracał oraz takie, które zamierzam uzupełniać. Do tych ostatnich należy komiks o Ignacym Łukasiewiczu, który na jasielskim Rynku był prezentowany w 20-stronnicowej formie, a w tej chwili ma już 60 stron. Natomiast druga część zamkniętych motywów prac z okresu mojej 10-letniej aktywności plastycznej, to martwe natury i portrety, do których już nie zamierzam wracać. Są to rzeczy absolutnie skończone, które po tej wystawie zostaną schowane w domowych magazynach i piwnicach i będą czekały na kolejny jubileusz – mówi twórca.
Podwójny jubileusz w JDK
Wystawa jest podsumowaniem nie tylko 10 lat pracy artystycznej Piotra Hudymy. Autor, który w listopadzie skończył 50 lat celebruje w ten sposób swoje urodziny. – Pan Piotr przekracza rubikon – 50-te urodziny i 10-lecie pracy artystycznej, ale myślę, że to tworzenie zaczęło się znacznie wcześniej. A ten przewrotny tytuł skończone/nieskończone coś symbolizuje. Coś zaczynamy i wydaje się nam, że kończymy, a tu przed nami jeszcze daleka droga. I taki właśnie jest Piotr Hudyma – powiedział Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, podczas otwarcia wystawy.
Podwójny jubileusz w JDK
Na zakończenie oficjalnej części wernisażu został odtworzony utwór pt. „Manewry”, do którego tekst i muzykę napisał również Piotra Hudyma. Sam też jest jej wykonawcą.
Wystawa, na której znajdują się obrazy olejne, akwarele, rysunki, komiksy i szkice z lat 2004-2014, oprawione w ręcznie robione ramy przez autora, będzie czynna do 4 stycznia 2015 r.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x