r e k l a m a
JDKKultura

Pokrewieństwo dusz w JDK

Zaborcza miłość matki do syna, fascynacja młodego mężczyzny starszą od siebie kobietą (przyjaciółką matki) i jednocześnie dramat trzech osób uwikłanych w trudny związek. To „Pokrewieństwo dusz”, spektakl który odbył się w 15 listopada br. Jasielskim Domu Kultury w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem.

Pokrewieństwo dusz w JDK
Pokrewieństwo dusz w JDK
Opowieść oparta na dramacie Fedry przedstawia losy skomplikowanego trójkąta. On (Antoni Pawlicki), młody chłopak zafascynowany swoją szefową – redaktor naczelną gazety, Ona (Małgorzata Pieczyńska) – żona, matka odkrywa w sobie dawno pogrzebane i zapomniane pokłady namiętności i uczuć, które wybuchają ze zdwojoną siłą. Przy Nim odżywa, czuje się piękna, pożądana i uświadamia sobie, że nie samą pracą człowiek żyje. Starannie zaplanowane spotkania, konferencje prasowe, wywiady – to tylko część życia. Jest jeszcze miłość, którą zapałała do młodego dziennikarza. Swoimi przeżyciami dzieli się z najlepszą przyjaciółką (Maria Pakulnis) – wdową, nauczycielką, kiedyś także aktorką i wreszcie matką ukochanego jedynaka. Ta początkowo stara się ostudzić Jej zapał i emocje, ale kiedy dowiaduje się, że ukochanym młodzieńcem szefowej gazety jest jej własny syn, zaczyna obydwojgiem manipulować. Chce wykorzystać tę znajomość, aby ułatwić synowi karierę.
Znakomite role Małgorzaty Pieczyńskiej, Marii Pakulnis i Antoniego Pawlickiego, sprawiają, że widz z zapartym tchem śledzi losy tej trójki. Choć od samego początku domyśla się, jaki będzie finał związku młodego chłopaka z dojrzałą kobietą.
Organizatorem VII Jesiennych Spotkań z Teatrem jest Jasielski Dom Kultury, natomiast Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Meggy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Meggy
Gość
Meggy

Fajna tapeta z tyłu

Zobacz także

Close
Close
X