JDKKultura

Pracuś Bob na osiedlu Kopernika

Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, malowanie twarzy i włosów, konstruowanie różnych budowli – to atrakcje, które towarzyszyły pierwszemu z sierpniowych, wakacyjnych czwartków, tym razem spędzonego z Pracusiem Bobem i jego pomocnicami na osiedlu Kopernika. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy z Estrady Tyskiej wraz z instruktorami z JDK.

Pracuś Bob na osiedlu Kopernika
Czwartkowe popołudnie 1 sierpnia dzieci z osiedla Kopernika spędziły wraz z Pracusiem Bobem i jego pomocnicami obok Przedszkola Miejskiego nr 6. Imprezę rozpoczęły konkurencje sprawnościowe. Dzieci podzieliły się na dwie drużyny – „Koksów” i „Hardkorów”, których zadaniem było jak najszybsze przewiezienie na taczkach klocka budowlanego i zostawienie go w miejscu docelowym. Jak na budowniczego przystało Bob przygotował również konkurs na najciekawszą budowlę z klocków.
Pracuś Bob na osiedlu Kopernika
Dzieci wykazały się wyobraźnią i inwencją twórczą. Powstały: „Krzywa wieża w Jaśle” – służąca do wytwarzania prądu dla miasta, ekologiczna „Wieczna Żarówka”, a także tak ciekawe konstrukcje jak „Latający Krokodyl” czy „Mega Coś”. Wszyscy konstruktorzy zostali nagrodzeni, a słodycze przekazane przez sponsora imprezy – sieć jasielskich sklepów MPM, były dodatkowym miłym upominkiem.
Zabawa z chustą klanza oraz kolejne konkurencje sprawnościowe przyniosły ich uczestnikom wiele radości. Dzieci mogły również wykazać się wiedzą na temat głównego bohatera spotkania. Sporym zainteresowaniem cieszyła się możliwość spróbowania swoich sił w puszczaniu dużych baniek mydlanych. Długa kolejka chętnych ustawiła się do malowania twarzy i włosów. Pomocnice Pracusia Boba spełniały życzenia milusińskich dotyczące wzorów i kolorów na włosach oraz malunków na twarzy. Najmłodsi bawili się łowiąc magnetyczne rybki w specjalnym basenie, jeżdżąc samochodzikami i biorąc udział w konkursach.
Pracuś Bob na osiedlu Kopernika
Zwieńczeniem imprezy był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematem był „Pracuś Bob i jego przyjaciele”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a ich wysoki poziom potwierdził fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x