KulturaWażne wydarzenia

Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas.

Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
W myśl hasła: „myśl globalnie – działaj lokalnie” w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle 4 października 2011 roku został zorganizowany IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY –„Lasy to życie – chrońmy je!”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Jasielski Adam Kmiecik.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
Konkurs został przeprowadzony w kategoriach: I – test, II – plakat. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego (I LO, II LO, ZS Nr 3, LO Kołaczyce, ZS Usługowych i Spożywczych, ZSB) w tym dniu zmagali się z testem, a wcześniej przygotowali prace plastyczne w formie plakatów.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
„Rok Lasu” w Zespole Szkół Budowlanych świętowała młodzież i dorośli. Byli z nami Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Jasielskiego Piotr Zoła, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiatu Jasielskiego Ryszard Hebda, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak, Dyrektorzy Szkół i Placówek Powiatu Jasielskiego. O godzinie 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Dorota Czernecka po powitaniu gości uroczyście rozpoczęła obchody naszego święta.
Podczas zmagań uczestników konkursu z rozwiązywaniem testu, goście wraz z komisją konkursową wyłonili w trakcie głosowania zwycięzców w kategorii plakat. Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak wygłosił prelekcję na temat ochrony środowiska oraz przybliżył piękno otaczających nas lasów. Po prelekcji nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród. Najważniejszą częścią naszej uroczystości było symboliczne zasadzenie drzew na terenie ZSB. Drzewa będą nam przypominać o ogromnym znaczeniu lasu w życiu każdego z nas – „lasy to życie, chrońmy je!”. Nie zabrakło miłego akcentu muzycznego w wykonaniu uczennic naszej szkoły.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
To już IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY organizowany przez Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o środowisku naturalnym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania oraz wzbudzanie u młodzieży poczucia piękna i estetyki otaczającej nas przyrody. W pracę przy organizacji przedsięwzięcia zaangażowany został zespół uczniów i nauczycieli szkoły.
Aneta Golowska
ZSB Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Wątpiące ,aby ten pan z drugiego zdjęcia sam wykopał dołek pod wsadzenie drzewka – widać po sposobie trzymania łopaty …. wszystko dla picu i fleszy…….

kozak
kozak
2024 lat temu

dołki były wcześniej wykopane 🙂

bogdan
bogdan
2024 lat temu

w zsb to tak jest potrzebny rok lasów jak garnitur murarzowi. W tej szkole to obijanie sie nauczycieli wraz z uczniami przerasta wyobrażenia

UczennicaZSB
UczennicaZSB
2024 lat temu

W tej szkole nie ma obijania nauczycieli i uczniów. ZSB jest szkołą jak każda, jak chcesz isę tam uczyć, to się uczyć, tak jak w każdym innym liceum. Idziesz do ZSB bo chcesz mieć zawód i chcesz sie uczyc, to sie uczysz, nie? to wylatujesz bądź nie przechodzisz do następnej klasy, takie same zasady są w każdym liceum. Więc zanim ktoś coś powie o budowlance to niech się kilka razy dobrze zastanowi.

pyza
pyza
2024 lat temu

Jak ktoś się chce uczyć to wszędzie będzie się uczył. Budowlanka bardzo dobra szkoła większość uczniów techników kończy studia i to nie byle gdzie nawet dzienne i to w Krakowie!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x