r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas.

Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
W myśl hasła: „myśl globalnie – działaj lokalnie” w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle 4 października 2011 roku został zorganizowany IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY –„Lasy to życie – chrońmy je!”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Jasielski Adam Kmiecik.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
Konkurs został przeprowadzony w kategoriach: I – test, II – plakat. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego (I LO, II LO, ZS Nr 3, LO Kołaczyce, ZS Usługowych i Spożywczych, ZSB) w tym dniu zmagali się z testem, a wcześniej przygotowali prace plastyczne w formie plakatów.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
„Rok Lasu” w Zespole Szkół Budowlanych świętowała młodzież i dorośli. Byli z nami Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Jasielskiego Piotr Zoła, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiatu Jasielskiego Ryszard Hebda, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak, Dyrektorzy Szkół i Placówek Powiatu Jasielskiego. O godzinie 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Dorota Czernecka po powitaniu gości uroczyście rozpoczęła obchody naszego święta.
Podczas zmagań uczestników konkursu z rozwiązywaniem testu, goście wraz z komisją konkursową wyłonili w trakcie głosowania zwycięzców w kategorii plakat. Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Ireneusz Hołodniak wygłosił prelekcję na temat ochrony środowiska oraz przybliżył piękno otaczających nas lasów. Po prelekcji nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród. Najważniejszą częścią naszej uroczystości było symboliczne zasadzenie drzew na terenie ZSB. Drzewa będą nam przypominać o ogromnym znaczeniu lasu w życiu każdego z nas – „lasy to życie, chrońmy je!”. Nie zabrakło miłego akcentu muzycznego w wykonaniu uczennic naszej szkoły.
Rok Lasów w Zespole Szkół Budowlanych
To już IV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY organizowany przez Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o środowisku naturalnym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania oraz wzbudzanie u młodzieży poczucia piękna i estetyki otaczającej nas przyrody. W pracę przy organizacji przedsięwzięcia zaangażowany został zespół uczniów i nauczycieli szkoły.
Aneta Golowska
ZSB Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pyzaUczennicaZSBbogdankozakCHORE PAŃSTWO !!! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

Wątpiące ,aby ten pan z drugiego zdjęcia sam wykopał dołek pod wsadzenie drzewka – widać po sposobie trzymania łopaty …. wszystko dla picu i fleszy…….

kozak
Gość
kozak

dołki były wcześniej wykopane 🙂

bogdan
Gość
bogdan

w zsb to tak jest potrzebny rok lasów jak garnitur murarzowi. W tej szkole to obijanie sie nauczycieli wraz z uczniami przerasta wyobrażenia

UczennicaZSB
Gość
UczennicaZSB

W tej szkole nie ma obijania nauczycieli i uczniów. ZSB jest szkołą jak każda, jak chcesz isę tam uczyć, to się uczyć, tak jak w każdym innym liceum. Idziesz do ZSB bo chcesz mieć zawód i chcesz sie uczyc, to sie uczysz, nie? to wylatujesz bądź nie przechodzisz do następnej klasy, takie same zasady są w każdym liceum. Więc zanim ktoś coś powie o budowlance to niech się kilka razy dobrze zastanowi.

pyza
Gość
pyza

Jak ktoś się chce uczyć to wszędzie będzie się uczył. Budowlanka bardzo dobra szkoła większość uczniów techników kończy studia i to nie byle gdzie nawet dzienne i to w Krakowie!

Close
X