r e k l a m a
JDKKultura

Rozpoczęła się kwesta na rzecz jasielskiego szpitala

Już w sobotę (14 bm.) blisko 30 pierwszych wolontariuszy XV „Noworocznego Daru” (z Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół nr 3 oraz I i II LO) wyszło z puszkami na ulice Jasła, zbierać datki na zakup sprzętu medycznego dla jasielskiego szpitala. Większa grupa młodzieży będzie kwestować jutro.

Rozpoczęła się kwesta na rzecz jasielskiego szpitala
Również jutro (niedziela 15 bm.) o godz. 17. w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się główny koncert akcji, w wykonaniu jednego z najstarszych i najbardziej znanych polskich zespołów muzyki chrześcijańskiej „Fioretti”.
W tym roku pieniądze z Noworocznego Daru chcielibyśmy przeznaczyć na zakup holtera  EKG z rejestratorem do specjalistycznych badań serca – mówi Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Urządzenie kosztuje około 55 tys. zł. To duża kwota, ale dyrekcja szpitala i organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli uda się ją zebrać. Liczy się każdy grosz.
Akcję charytatywną „Noworoczny Dar” od początku organizują wspólnie OO. Franciszkanie z Jasła i Jasielski Dom Kultury. Zawsze towarzyszą jej prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w JDK oraz szkołach i przedszkolach, podczas których zbierane są wolne datki. Punktem kulminacyjnym akcji jest kwesta uliczna prowadzona przez wolontariuszy z jasielskich szkół. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć jasielski szpital mogą też wpłacać dowolne kwoty na udostępniane co roku przez OO. Franciszkanów konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”.
***
Przez 14 lat organizowania „Noworocznego Daru” zebrano ponad 300 tys. zł dla jasielskiego szpitala. Dzięki akcji kupione zostały m.in.: defibrylator do karetki pogotowia, kardiomonitor, spirometr i rhinotest dla oddziału dziecięcego, inkubator dla oddziału neonatologii, respirator dla noworodków, kardiomonitor z zasilaniem sieciowo-bateryjnym do transportu wewnętrznego, łóżka rehabilitacyjne, inhalatory, aparatura monitorująca pracę serca i oddech ciężko chorych dzieci, kardiotokograf do monitorowania pracy serca dziecka w łonie matki i zapisu czynności skurczowej macicy, kardiomonitory, kapnografy i pompy infuzyjne oraz respirator dla oddziału neonatologicznego (urządzenie kosztowało 80 tys. zł; 32 tys. zł pochodziły z Noworocznego Daru, pozostałą część potrzebnej kwoty szpital dołożył z własnych środków).
Pieniądze z piętnastego „Noworocznego Daru” dyrekcja szpitala chce przeznaczyć na zakup holtera EKG z rejestratorem. Jest to nie krępujący ruchów aparat do całodobowego monitorowania i rejestrowania pracy serca pacjenta.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
gburdragoness Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dragoness
Gość
dragoness

Kwestujemy! Występujemy! Każda złotówka się liczy!

gbur
Gość
gbur

Proponuję pokwestować w Starostwie Powiatowym – może coś rzucą jako właściciele ( w ramach zadań własnych).

Zobacz także

Close
Close
X