Kultura

Seria spotkań z autorem filmu o Jaśle zakończona!

W poniedziałek zakończyła się pierwsza część projektu obejmującego serię spotkań autorskich z Marcinem Rąpałą – twórcą filmu dokumentalnego: „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”, którego mecenasem jest firma Telgam S.A. W trakcie jego trwania zostało zorganizowane kilkanaście spotkań, obejmujących pokazy filmu dla lokalnych społeczności w świetlicach, ośrodkach kultury oraz spotkań motywacyjnych, połączonych z pokazem filmu w szkołach podstawowych, przedszkolach, gimnazjach, oraz liceach na terenie powiatu jasielskiego.

Seria spotkań z autorem filmu o Jaśle zakończona!
– Głównym zadaniem projektu było przekazanie informacji o historii Jasła w czasach jego wysiedlenia i zburzenia. Był to fajny sposób na powrót do emisji filmów w domach ludowych i świetlicach, co jeszcze nie tak dawno było na porządku dziennym i przyciągało spore rzesze widzów. Spotkania często przeciągły się kiedy dyskusja po filmie nabierała rumieńców. Mieszkańcy naszych okolic są bardzo mocno przywiązani do historii Ziemi jasielskiej, co potwierdza ich obecnośc i aktywnośc podczas spotkań – mówi Marcin Rąpała, reżyser filmu „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”
Seria spotkań z autorem filmu o Jaśle zakończona!
Po seansach „Antosia” w szkołach, uczniowie brali udział w wykładzie motywacyjnym prowadzonym przez autora filmu. Po skończonym pokazie każdy uczestnik otrzymywał folder z krótką wzmianką na temat filmu i historii Jasła.
– Wierzę mocno, że uda nam się kontynuować takie spotkania w przyszłym roku szkolnym. Przyznam szczerze, że dla mnie samego te spotkania były ogromną dawką energii i dowód na to, że wśród naszej młodzieży mamy liczną grupę „Młodych Wilków”. Po spotkaniach otrzymywałem mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, oraz – co cieszyło najbardziej – efektami pracy nad swoimi słabościami i marzeniami. Tego nie da się kupić za żadne skarby. – mówi Rąpała
Film „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła” powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła oraz Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Seria spotkań autorskich połączonych z seansem filmu odbyła się dzięki Firmie Telgam S.A.
Organizatorzy projektu

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x