r e k l a m a
JDKKultura

Soliści JDK nagrodzeni

Aż w trzech kolejnych festiwalach młodzi soliści JDK znaleźli uznanie w oczach jury co zaowocowało nagrodami i wyróżnieniami dla utalentowanych wykonawców. Organizatorzy nie zapomnieli też o podziękowaniach dla opiekunów młodych talentów, którzy pracują razem z młodymi artystami na ich sceniczny sukces.

Soliści JDK nagrodzeni
10 maja odbyły się przesłuchania uczestników V Międzynarodowego Konkursu „Piosenki naszych ojczyzn w Unii Europejskiej” zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Wiśniowej i Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej. Patronat nad imprezą objął Mirosław Karapyta, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Uczestnicy konkursu z Polski mieli za zadanie wykonać dwa utwory: polską piosenkę ludową oraz piosenkę ludową, dziecięcą lub popularną krajów Unii Europejskiej w języki oryginalnym lub polskim. Wykonawcy zagraniczni mieli za zadanie wykonać polską lub słowacką piosenkę ludową oraz piosenkę w języku ojczystym lub popularny szlagier z krajów UE. W tym festiwalu prestiżową I nagrodę zdobyła Klaudia Łopatkiewicz za piosenkę „Dwa serduszka” w aranżacji Wojtka Nowickiego i za piosenkę włoską „Nie bądź taki americano”. 3 czerwca br. odbędzie się w Wiśniowej koncert laureatów, a nasza laureatka Klaudia w nagrodę pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.
18 maja w Łańcucie odbył się I Festiwal Piosenki Dziecięcej „Moje Miasto” 2012, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Łańcucie i tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych. W tym przeglądzie po laur zwycięzcy sięgnęła Julka Zielińska, która zdobyła I nagrodę w kategorii najmłodszych uczestników festiwalu. W kategorii gimnazjum zdobywcą III nagrody został Hubert Reczek. Spośród jasielskich wykonawców w festiwalu uczestniczyły także Ola Tocka i Ola Ślusarczyk. Laureatów będzie można podziwiać podczas koncertu finałowego w Łańcucie już 3 czerwca.
20 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym odbył się koncert galowy XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki. W koncercie finałowym wzięło udział 20 wykonawców wyłonionych w trakcie przesłuchań eliminacyjnych. W swoich kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia zdobyli soliści JDK: Oskar Reczek – wyróżnienie w kat. do 7 lat; Aleksandra Ślusarczyk – nagroda główna w kat. 8 – 10 lat; Aleksandra Tocka, Hubert Reczek i Klaudia Łopatkiewicz – wyróżnienia w kat. 11 – 14 lat.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2023 lat temu

GRATULACJE!!!!

:)
:)
2023 lat temu

Super 🙂 Gratulacje dla młodych,zdolnych wykonawców 🙂 Oby tak dalej … 😉

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x