Kultura

Spotkanie autorskie z Babcią Grunią w Trzcinicy

Lubelska bajkopisarka i ilustratorka, Edyta Zarębska, znana pod pseud. Babcia Grunia, 26 września br. odwiedziła najmłodszych czytelników w Trzcinicy. Spotkanie zorganizowane przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się w Zespole Szkół w Trzcinicy.

Spotkanie autorskie z Babcią Grunią w Trzcinicy
Pisarka jest laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, ogłoszonego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom, malarką, współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, obecnie współpracującą z wydawnictwem Publicat. Najbardziej znaną książką jest jej debiut „Opowieści babci Gruni”- kolorowo ilustrowane rymowanki, które przenoszą czytelnika w bajkowy świat zwierzątek. Inne równie popularne to m.in.: „Moje ulubione dobranocki”, „Antek i stara jabłonka”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”.
W spotkaniu autorce towarzyszył mąż Robert, który przygotował oprawę muzyczną, czytał fragmenty bajek i wspólnie z dziećmi odśpiewał piosenkę o bibliotekach, napisaną wspólnie z żoną. Nie zabrakło też opowieści o książkach. Pani Edyta wyjaśniała słuchaczom jak udało jej się zrealizować pragnienie o byciu pisarką.
Spotkanie autorskie z Babcią Grunią w Trzcinicy
Rozmowy o marzeniach i możliwości ich spełnienia wprowadziły wszystkich we wspaniały radosny nastrój, a żywiołowe występy pana Roberta wywołały u dzieci salwy śmiechu i burzę oklasków. Ciekawym punktem programu okazała się zabawa w zgadywanki. Babcia Grunia rysowała fragmenty swoich książkowych postaci, a zadaniem dzieci było odgadnąć kogo dany rysunek przedstawia. Na zakończenie spotkania autorka podarowała maluchom kolorowanki ze swoim autografem.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Trzcinicy za pomoc w realizacji spotkania.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x