KulturaMBP

Spotkanie z Maxem Cegielskim

kliknij aby powiększyć plakat
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Maxem Cegielskim, które odbędzie się 27 października 2010 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej.
Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Po podróży do Indii napisał pierwszą powieść „Masala” (2002), w późniejszym okresie ukazały się kolejne jego książki, mini powieść „Apokalipso”, „Pijani bogiem” literatura faktu o sufiźmie w Pakistanie. Na początku 2009 ukazała się jego książka „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu”, za którą otrzymał nagrodę imienia Beaty Pawlak.
Współpracuje z TVP Kultura, prowadzi też program „Nie lubię poniedziałku” w Radiu Roxy. Drukował reportaże, artykuły i felietony między innymi w Gazecie Wyborczej, Dzienniku, Tygodniku Powszechnym, Le Monde Diplomatique – edycja polska. Współzałożyciel kolektywu Masala Sound System. Laureat (wraz z Masalą) nagrody „Antyfaszysty roku 2004” organizacji antyrasistowskiej „Nigdy więcej”. Autor bloga www.maxmasala.blox.pl, ojciec Marysi i Bruna.
„… Razem z Cegielskim przeszliśmy daleką drogę. Od wędrówki do Indii, gdzie się wybrał, by szukać samego siebie, przez Pakistan – to już było odkrywanie tajemniczego świata absolutu i mistyki – po Turcję, zdawałoby się bliższą, odkrytą, oswojoną. Cegielski pokazał nam jednak jak niewiele o Turcji, Turkach i ich stolicy wiemy. Jest typem dobrego podróżnika, któremu nie przeszkadzają spotykani po drodze ludzie. Nie odpycha ich, bo zasłaniają piękny widok. Przeciwnie, pozwala im mówić. Miejsca wypełniają się życiem. Mówi się, że podróże kształcą. Z Maksem Cegielskim na pewno…” – fragment uzasadnienia werdyktu Kapituły Nagrody im. Beaty Pawlak.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem objęły: VIA – Katolickie Radio Rzeszów i TV Obiektyw.
MBP, Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x