r e k l a m a
Kultura

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie miejscem pełnym uśmiechu

W dniu 30 października 2013 r. od godziny 1000 drzwi do Środowiskowego Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie zostały szeroko otwarte. Mieszkańcy Powiatu Jasielskiego mogli zobaczyć jak funkcjonuje ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych psychicznie. Była to okazja do wzajemnego poznania się, przedstawienia się, zweryfikowania poglądów, nastawień.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie miejscem pełnym uśmiechu
Dodatkowo każdy mógł obejrzeć prace wykonane przez uczestników ŚDS w Nowym Żmigrodzie oraz uczestników innych Środowiskowych Domów. W tym dniu uczestniczyły też dzieci i młodzież ze Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dzień Otwarty to realizacja idei służącej integracji społeczeństwa lokalnego z osobami niepełnosprawnymi.
Dzień Otwarty był połączony z I edycją konkursu pt. „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”. Celem tej inicjatywy była promocja zachowań proekologicznych, a tym samym piękna naszej Małej Ojczyzny. Motywem przewodnim prac był plastik i dar natury – dynia. W konkursie wzięli dział Uczestnicy z zaproszonych Środowiskowych Domów Samopomocy: Przysiek, Krosna ul. Generała Hallera, Krosno ul. Kletówka, Cergowej, Gorlic ul. Michalusa oraz mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej w Folusza.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie miejscem pełnym uśmiechu
Podczas tego spotkania przybyłych gości rozbawił występ kabaretowy przygotowany przez uczestników i pracowników z ŚDS w Nowym Żmigrodzie, a na zakończenie można było posłuchać jak gra i śpiewa zespół młodzieżowy z Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie.
Środowiskowy Dom Samopomocy pragnie złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli Nas w przygotowaniu tego Dnia.
Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Wójt Gminy Nowy Żmigród, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, Biuro poselskie Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, Biuro poselskie Marka Rząsy, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, Bank Spółdzielczy w Rymanowie oddział w Nowym Żmigrodzie, Zajazd pod „Małym Laskiem” – Kąty, Rodzice i opiekunowie Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle -Józef Biernacki, Firma OMEGA COMPUTER G. Jaszczor, D. Maziarz Sp.J z Jasła, Kwiaciarnia „U Renaty” – Nowy Żmigród.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie miejscem pełnym uśmiechu
Wszystkim serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą dobrą współpracę. Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować również wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, sprawiło nam to wielką radość.
Dzień Otwarty odbywał się pod hasłem: „Nie liczy się co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”. Słowa Matki Teresy z Kalkuty pasują do tego co robimy i co chcemy zaoferować innym, bo wiemy, że osoby z zaburzeniami psychicznymi, mają niesamowitą wrażliwość i potrzebują naszego wsparcia.
ŚDS w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x