Kultura

"Studencki pakiet na wiedzę” święto studentów w PBW w Krośnie Filia w Jaśle

Rozpoczął się rok akademicki 2014/2015. Dla studentów to czas gorączkowej krzątaniny w poszukiwaniu podręczników, książek naukowych i skryptów. Podczas studiów nie obejdzie się bez regularnego odwiedzania biblioteki. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie po raz drugi rusza akcja „Studencki pakiet na wiedzę”. Akcja trwać będzie od 15 października do końca listopada br.

Plakat
Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie lub jednej z jej pięciu filii, w tym Filii w Jaśle (Plac Żwirki i Wigury 9) otrzymają zwiększony limit wypożyczeń. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on- line (w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu).
Z naszej ubiegłorocznej akcji skorzystało wielu studentów, którzy przez cały okres studiów mogą korzystać ze zwiększonego limitu wypożyczeń. Duże zainteresowanie skłoniło nas do poszerzenia naszej specjalnej oferty i zwiększenia zeszłorocznego limitu – tłumaczy Małgorzata Szybiak Dyrektor PBW w Krośnie.
W tym okresie studenci będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy poprzez skorzystanie z naszych zbiorów za pośrednictwem katalogu OPAC, którego funkcjonalność pozwala na wyszukanie, zamawianie, prolongowanie i rezerwowanie materiałów bibliotecznych.
W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie akcji towarzyszy ekspozycja publikacji pt.„1000 stron na wczoraj, czyli jak się uczyć szybko i skutecznie” poświęcona narzędziom wspomagającym efektywne uczenie. Mnemotechnika, optymalne powtórki, notatki i inne zaprezentowane metody mogą być pomocne do efektywnej nauki, jak i uczenia się przez całe życie.
Zapraszamy studentów wszystkich wyższych uczelni do skorzystania z naszej oferty.
Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x