JDKKultura

Studnia Kulturalna JDK: Z plecakiem przez świat

Jasielski Dom Kultury zaprasza w najbliższy piątek (17 bm.) o godz. 17. na kolejne spotkanie z cyklu Studnia Kulturalna JDK. Tym razem spotkanie odbędzie się ono pod hasłem „Z plecakiem przez świat”, a gościem będzie Anna Kiełtyka z Krakowa – podróżniczka i blogerka, która opowie zebranym o swoich podróżach.

Kliknij, aby powiększyć
Anna jest absolwentką wydziału prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Moc wrażeń zapewnia jej sposób podróżowania – backpacking, czyli wyprawa z plecakiem bez dokładnego planu zwiedzania, rezerwacji biletów i noclegów. Taka wędrówka umożliwia dotarcie tam, gdzie nie pojawiają się turyści z przewodnikiem i zobaczenia zakątków, których nie widać z okien luksusowego autokaru.
Do tego możliwość zatrzymania się w każdym praktycznie miejscu stwarza niepowtarzalną okazję poznawania życia zwykłych mieszkańców odwiedzanych regionów. Anna Kiełtyka była już w blisko 60 krajach świata; jeździła rozklekotanymi autobusami po byle jakich drogach, zatrzymywała się w tanich hostelach, poznawała ludzi. Takie podróżowanie, tańsze i ciekawsze niż standardowa wycieczka, jest dla niej o wiele bardziej emocjonujące i w tej chwili innego już sobie nie wyobraża.
Do Jasła młoda podróżniczka przyjedzie niemal wprost z Brazylii, by podzielić się wrażeniami z wyprawy.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x